ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Litwini nie chcą ugody z Orlenem
25.10.2016r. 13:03

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Polacy z Orlen Lietuva i Litwini z Kolei Litewskich (Lietuvos Geleżinkeliai) spierają się o wysokość taryf transportowych za dostawy produktów naftowych do rafinerii w Możejkach. Litwini odrzucają możliwość ugody pozasądowej.

Minister transportu Litwy Rimantas Sinkevicius powiedział, że PKN Orlen domaga się ustępstw na 190 mln euro i jest to kwota zbyt duża z punktu widzenia Wilna. Dodał, że ani on, ani Koleje Litewskie spierające się z Orlen Lietuva nie podejmą działań na szkodę spółki, a spór musi rozstrzygnąć sąd.

Premier Litwy Algirdas Butkevicius ocenił, że negocjacje z Polakami utrudnia fakt, że włączają oni w rozmowy o losie Orlen Lietuva tematy współpracy energetycznej: przyszłość Gazociągu Polska-Litwa oraz interkonektora energetycznego LitPol Link 2.
Orlen Lietuva zarzuca Litewskim Kolejom stosowanie nierównego traktowania wobec klientów i zawyżanie taryfy kolejowej dla Polaków, a także złą wolę w sprawie budowy kilkunastokilometrowego odcinka torów z rafinerii w Możejkach na Łotwę. Działania litewskie obniżają rentowność rafinerii i stawiają pod znakiem zapytania sens zaangażowania Polaków w ten projekt - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Beatka 25.10.2016r. 13:10
Morawiecki, jedź tam i pokaż kilka slajdów
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: gazrurka 25.10.2016r. 13:10
Sprzedać rafinerię jak najszybciej.Odstąpić od obydwu projektów,bo wszystkie trzy są w plecy dla Polski.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE