ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny węgla w Chinach wymykają się spod kontroli
25.10.2016r. 13:10

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na źródła Reutersa, Pekin wezwał kopalnie węglowe do zwiększenia poziomu wydobycia węgla w celu zatrzymania podwyżki jego cen na giełdach. Chiny obawiają się, że surowca zabraknie przed zimą.

Komisja Narodowego Rozwoju i Reformy spotkała się w trybie pilnym z przedstawicielami 16 kopalni węglowych i zaapelowała o podniesienie poziomu wydobycia tak szybko, jak to możliwe - donosi Reuters powołując się na dwa anonimowe źródła w Chinach.

Przedstawiciele rządu ponowili deklarację o gotowości do podniesienia limitu produkcji, który został podniesiony w zeszłym miesiącu. Eksperci rynkowi, z którymi kontaktował się Reuters spekulują, że Pekin mógłby nawet znieść przyjęte ograniczenie pracy kopalni do 276 dni w roku w celu podniesienia wydobycia. Ten temat jednak nie padł na opisywanym spotkaniu.
Państwo Środka obawia się, że podwyżka cen węgla obniży przychody spółek państwowych i podniesie koszty życia oraz działalności gospodarczej w okresie największego zużycia surowca, czyli zimą tego roku. Działania rządu na razie nie przyniosły obniżki cen.

Ceny węgla energetycznego na styczeń 2017 roku notują rekordowy poziom. Węgiel koksujący jest najdroższy od trzech lat. Dodatkowym problemem są nowe regulacje odnośnie transportu ciężarówkowego, które spowodowały zatory w planach dostaw i wzrost ich cen - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE