ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





MATERIAŁY PROBLEMOWE

Wypowiedź Sławomira Krystka - Dyrektora Izby Energetyki i Ochrony Środowiska
05.07.2004r. 17:03

mgr inż. Sławomir Krystek
Fakt, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej nie oznacza bynajmniej, że nie mamy już nic więcej do zrobienia, wręcz przeciwnie - szczególnie sytuacja w energetyce budzi pewne obawy i nie są to obawy nieuzasadnione.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: CEM 06.07.2004r. 12:50
Trudno się zgodzić z wypowiedzią Pana Krystka nie będąc w grupie wytwórców za którą lobbuje. Po pierwsze jesteśmy przygotowani do rynku energii znacznie lepiej niż wiele krajów europejskich w których stosunki własnościowe blokują unbundling i dostęp do rynku energii odbiorców. Po drugie kontrakty długoterminowe zaburzają strukturę cenową na pozostałej części rynku gdzie wojna cenowa już się odbywa i nie ma szans na realizację jakichkolwiek nowych inwestycji w momencie gdy część wytwórców jest w pozycji wysoko uprzywilejowanej, ale tej pozycji nie wykorzystuje do optymalizacji kosztów i realizacji nowych inwestycji ale do podtrzymywania pozycji monopolistycznej. Po trzecie budowa pionowo zintegrowanych przedsiębiorstw to krok zupełnie wstecz wobec tego co dzieje się w całej Europie. Co gorsza polityczny management nie potrafi optymalizować kosztów i wypracowywać zysków jak to robi na przykład Vattenfall, który pomimo że państwowy jest zarządzany jak dobra firma prywatna. W Polsce zysk nabawa wszystkich obrzydzeniem i maksymalizuje się koszty, aby nie podpaść związkom zawodowym. Ręce precz od funduszy emerytalnym managerom nie potrafiącym wypracować ROI kilka procent powyżej inflacji ! Tu chodzi o zamach na nasze emerytury !!!. Jeśli Państwo nie potrafi zarządzać majątkiem aby przynosił dochody, niech prywatyzuje zamiast wypuszczać wysoko oprocentowane obligacje które będziemy musieli spłacać !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE