ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny zwiększą wydobycie węgla
03.01.2017r. 06:59

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na Interfax, do końca 2017 roku Chiny zamierzają zwiększyć wydobycie węgla mimo dalszej restrukturyzacji nieefektywnych mocy w sektorze. Zgodnie z planem przyjętym przez Państwową Komisję ds. Rozwoju i Reform Chińskiej Republiki Ludowej wydobycie węgla do 2020 roku ma wzrosnąć do 3,9 mld ton przy zużyciu na poziomie 4,1 mld ton.

Według wyliczeń ekspertów Argonaut Securities Asia Ltd. w 2017 roku poziom wydobycia węgla w Państwie Środka wyniesie 3,3 mld ton. W ten sposób do końca dekady wzrośnie łącznie o 18 procent.

Jak informowała agencja Bloomberg, w ciągu 11 miesięcy 2016 roku wydobycie surowca w Chinach spadło o 10 procent. Miało to związek z podejmowanymi przez Pekin działaniami na rzecz zmniejszenia nadmiaru węgla na rynku i wyprowadzenia sektora z kryzysu. W rezultacie podejmowanych przez chińskie władze kroków ceny węgla w ubiegłym roku wzrosły o 89 procent.

Chiny podjęły decyzję o stopniowym odchodzeniu od paliw kopalnych. Jednak w okresie rosnącego zapotrzebowania na energię niedobór paliwa na rynku przełożył się na znaczący wzrost jego ceny oraz zagroził bezpieczeństwu dostaw. Pekin podejmując decyzje o ponownym uruchomieniu wydobycia w zamykanych wcześniej zakładach, zatrzymał dwucyfrowy spadek odnotowany w marcu br. w stosunku do roku poprzedniego. Wydobycie wzrasta obecnie z miesiąca na miesiąca po podjęciu przez rząd nadzwyczajnych działań w celu pobudzenia eksploatacji.
W latach 2016-2020 Państwo Środka zamierza zmniejszyć nieefektywne wydobycie węgla o 800 mln ton rocznie, a także zwiększyć dotychczasowe moce wydobywcze o 500 mln ton. Liczba kopalń w Chinach ma spaść o ok. 6 tys., a do 2020 roku udział 14 największych centrów wydobywczych w łącznym wolumenie wydobycia ma wynosić 95 procent.

Dostępne moce wytwórcze bazujące na węglu do tego czasu mają wzrosnąć do 19 procent. Jednocześnie udział węgla w chińskim miksie energetycznym zmniejszy się do 58 procent, podczas gdy udział gazu ziemnego wzrośnie do 10 procent - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE