ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Coraz więcej ludzi oddaje krew. Kropelka Energii się powiększa
05.01.2017r. 11:40

Blisko 244 litry krwi zebrał w 2016 roku Nieformalny Klub Honorowych Dawców Krwi ENERGA "Kropelka Energii". To najwyższy wynik od początku działalności Klubu. Zgromadzona ilość pozwoliła zasilić aż dwa regionalne banki krwi z Gdańska. W ciągu czterech lat "Kropelka Energii" zebrała ponad 597 litrów płynu ratującego życie.

W 2016 roku Klub zgromadził dwukrotnie więcej krwi niż w roku poprzednim. Podczas pięciu akcji zbiórek krwi w krwiobusach, czyli specjalnie przystosowanych autobusach, udało się zebrać ponad 213,75 litrów krwi (475 donacji po 450 ml każda). Dodatkowo uczestnicy akcji oddali 29,7 litrów (66 donacji) w stacjonarnych punktach poboru krwi. Zebraną krew Klub dedykował symbolicznie siedmiu osobom, które wymagały pilnej pomocy. W ubiegłorocznych zbiórkach udział wzięło 725 osób (w tym 491 mężczyzn, 234 kobiet). Podczas każdej akcji do dyspozycji dawców były dwa krwiobusy. Tradycyjnie zbiórki krwi odbywają się na parkingu przy kompleksie Olivia Business Centre w Gdańsku.- Szczególnie cieszy nas bardzo duża liczba - około 60 osób, które zgłosiły się po raz pierwszy. Chętnych jest tak wielu, że w tym roku potrzebny będzie trzeci ambulans. To cała flota, jaką posiada partner naszej akcji - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Od lat robimy wszystko, by propagować ideę honorowego krwiodawstwa i pomagać innym czynić dobro. Sam regularnie oddaję krew, bo wierzę, że dzięki temu mogę uratować komuś życie - podkreśla Tomasz Rubanowicz, pomysłodawca akcji, pracownik Grupy Energa.

Miniony rok był czwartym rokiem działalności Nieformalnego Klubu Honorowych Dawców Krwi "Kropelka Energii". To inicjatywa powołana w 2012 roku przez pracowników Grupy Energa, która propaguje ideę honorowego krwiodawstwa, jako niezastąpionej metody ratowania ludzkiego życia. W ciągu czterech lat działania Klubu pracownicy Grupy Energa oraz ich przyjaciele zebrali ponad 597 litrów krwi - 1327 donacji, po 450 ml każda.

Z każdym rokiem inicjatywy Klubu cieszą się coraz większą popularnością i osiągają coraz większą skalę. "Kropelka Energii" angażuje już blisko 177 pracowników Energi oraz 548 przyjaciół - osób z innych firm i mieszkańców Trójmiasta. Stałym partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku (RCKiK), które udostępnia nowoczesny ambulans i umożliwia zbiórkę krwi przez profesjonalny personel medyczny.odczas zbiórek uczestnicy akcji mogą nie tylko oddać krew, ale także poddać się badaniom profilaktycznym, skonsultować z lekarzem oraz nauczyć podstaw udzielania pierwszej pomocy pod okiem Sopockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomagają też chorym na nowotwory, zapisując się do Krajowego Banku Dawców Szpiku.

Krew - lek ratujący życie

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że od 2010 roku liczba dawców w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie, a jednocześnie rośnie zapotrzebowanie na krew i jej składniki. "Kropelka Energii" to jedna z inicjatyw, które szerzą idee krwiodawstwa. Pracownicy Grupy Energa prowadząc szereg działań edukacyjnych przekonują, że oddawanie krwi to pomoc, którą może nieść większość dorosłych i zdrowych Polaków.

- W dotychczasowych akcjach zawsze uczestniczyły osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się oddać krew, co obserwujemy z wielką radością. Mnie osobiście bardzo imponuje determinacja osób, które ustawiają się w kolejce jeszcze przed przyjazdem ambulansów - dodaje Piotr Krysiński, inicjator powstania Klubu, pracownik Energi.Kropelka Energii w liczbach:

  • 15 - tyle zbiórek z udziałem ambulansu odbyło się od 2012 roku
  • 47 - tyle osób Grupa Energa przetransportowała samochodami elektrycznymi do WCKiK,,/li>
  • 541 - tyle osób oddało krew w pięciu zeszłorocznych akcjach
  • 597 - tyle litrów krwi "Kropelka Energii" zebrała od początku działalności
  • 760 - tylu pracowników wzięło udział w akcji
  • 1327 - liczba zanotowanych donacji


W 2017 roku Klub planuje kolejne akcje z udziałem krwiobusów. Zaprasza do współpracy lokalnych koordynatorów zbiórek krwi (osoby indywidualne, jak i kluby HDK PCK), którzy będą wspierali dawców i zgłaszali Klubowi ilość zebranej krwi. "Kropelka Energii" przyjmuje zgłoszenia zapotrzebowania na krew lub chęć oddania krwi, co można zgłaszać drogą mailową na adres ekropelka@energa.pl

Ilość krwi zebrana w ostatnich latach przez Nieformalny Klub Honorowych Dawców Krwi ENERGA "Kropelka Energii":W 2016 roku Klub zebrał dwukrotnie więcej krwi niż w roku poprzednim, co widoczne jest na powyższym wykresie. Kolorem niebieskim oznaczono ilość zebranej krwi w krwiobusach, a kolorem czerwonym w lokalnych stacjach RCKiK (w różnych miastach, tj. Gdyni-Redłowie, Gdańsku, Starogardzie Gdańskim, Kaliszu, Brodnicy, Toruniu, Olsztynie, Działdowie).


Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE