ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tegoroczna konferencja REE 2017 odbędzie się w dniach 25 - 27 kwietnia
12.01.2017r. 09:14

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Lubelski oraz Politechnika Lubelska zapraszają na XXIII Konferencję Naukowo-Techniczną Rynek Energii Elektrycznej: zmiany w energetyce i wokół niej, organizowaną przy merytorycznej współpracy Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

Na posiedzeniu Rady Programowej Konferencji Rynek Energii Elektrycznej (REE 2017), które odbyło się w dniu 8 grudnia 2016 r. w siedzibie Energo-projektu w Warszawie, dokonano wyboru formuły programowej Konferencji oraz określono jej tematykę.

Dwudziesta trzecia Konferencja "Rynek Energii Elektrycznej" (REE 2017) odbędzie się pod hasłem "Zmiany w energetyce i wokół niej". Tytuł ten został wybrany przez organizatorów spośród wielu propozycji, w których Członkowie Rady Programowej zaakcentowali treści związane z: wpływem ograniczeń Pakietu Zimowego Komisji Europejskiej, polityką energetyczną i nowymi uregulowaniami prawnymi w Polsce, nową pozycją odbiorcy na rynku energii, problematyką innowacyjności w sektorze elektroenergetyki, zmianami w polskim i ogólnoeuropejskim zintegrowanym rynku energii, zmianami w zasadach działania mechanizmów rynkowych - budową rynku mocy, warunkami pracy i rozwoju odnawialnych źródeł energii i wysokosprawnej kogeneracji, rozwojem energetyki rozproszonej oraz jej kosztami i oddziaływaniem na rozwój innych sektorów.

Dobrym wstępem do dyskusji będzie referat prezentujący obecną sytuację ekonomiczno-finansową sektora elektroenergetycznego. O przygotowanie tego referatu zwrócimy się do Agencji Rynku Energii SA.

W dniach 25 i 26 kwietnia odbędą się sesje plenarne oraz zintegrowane z nimi dyskusje panelowe dotyczące podstawowych tematów wskazanych przez Radę Programową. Do opracowania referatów zaprosimy przedstawicieli: Ministerstwa Energii, Urzędu Regulacji Energetyki, Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA, Towarowej Giełdy Energii SA, Agencji Rynku Energii SA oraz wybitnych ekspertów w dziedzinie rynku energii, rekomendowanych przez Towarzystwa Sektora Energetycznego.

Pierwszy blok tematyczny to zagadnienia, które mogą zostać określone umownym tytułem Pakiet zimowy. W tym panelu przedyskutujemy propozycje legislacyjne przedstawione przez Komisję Europejską i postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: jaki będzie wpływ proponowanych rozwiązań na organizację sektora elektroenergetycznego, jak dalece powinny sięgać kompetencje KE w kształtowaniu polityki energetycznej krajów członkowskich UE, czy i jak zmiany poziomów emisji wpłyną na bezpieczeństwo energetyczne Polski, jak powinniśmy kształtować mix energetyczny uwzględniając ograniczenia wewnętrzne i unijne oraz jaki wpływ na gospodarkę kraju będą miały zmiany polityki energetycznej. Do przygotowania referatów wprowadzających zaprosiliśmy przedstawicieli Ministerstwa Energii i ekspertów desygnowanych przez Towarzystwa Sektora Energetycznego.

Drugą sesję i panel dyskusyjny poświęcimy problemom zmian zachodzących w rynku energii, związanych z wdrażaniem mechanizmów mocowych. Jak postrzegane są planowane rozwiązania w Brukseli; czy planowane zmiany kształtu rynku będą miały istotny wpływ na istniejące mechanizmy rynkowe, rynek usług systemowych oraz rynek giełdowy w Polsce to tylko kilka pytań, które skierujemy do Autorów referatów wprowadzających i uczestników panelu dyskusyjnego. Do przedstawienia referatów wprowadzających zaprosimy specjalistów PSE SA, TGE SA i środowisk naukowych.

Trzecim kluczowym tematem będą zagadnienia: innowacyjności polskiej elektroenergetyki. Istotnymi będą kwestie związane z: rozwojem nowych technologii - zarówno w zakresie rozwoju generacji rozproszonej, energetyki prosumenckiej, agregatorów, jak i technicznych rozwiązań problemu magazynowania energii - wspierających transformację sektora, zmieniającą się pozycją odbiorcy indywidualnego jak i instytucjonalnego na rynku energii, wyzwaniami stojącymi przed podmiotami działającymi na rynku energii, w tym m.in. Operatorami Systemów Dystrybucyjnych - którzy budowę i eksploatację sieci dopełnią ofertą usług - Sprzedawcami Energii oraz Agregatorami. O przygotowanie referatów wprowadzających poprosimy przedstawicieli Ministerstwa Energii, PSE SA i przedstawicieli sektora elektroenergetycznego.

Do udziału w panelach wstępny akces zgłosili członkowie Rady Programowej, a zaproszeni zostaną także przedstawiciele właściwych ministerstw, urzędów centralnych oraz osoby desygnowane przez Towarzystwa sektora energetycznego.

Mamy nadzieję, że zaproponowane tematy staną się kanwą do otwartej dyskusji a ponadto zainspirują Uczestników Konferencji do zgłoszenia własnych propozycji referatów. Referaty te, po wstępnej akceptacji i uzyskaniu pozytywnej recenzji, będą prezentowane w trakcie obrad Konferencji.
Komitet Organizacyjny REE 2017
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE