ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Wypowiedź Dyrektora Elektrowni Łaziska PKE SA Klemensa Ścierskiego
16.07.2004r. 07:54

Pierwsze spostrzeżenie jakie nasuwa się przy próbie oceny stanu polskiej energetyki to fakt, że polska energetyka już na starcie znalazła się na słabszej pozycji w stosunku do koncernów zachodnioeuropejskich. Stan ten wynika przede wszystkim z faktu znacznego rozdrobnienia sektora - tak w zakresie wytwarzania jak i dystrybucji.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 40 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Sokrates 16.07.2004r. 12:10
Stefanie. Do roku 1993 polska elektroenergetyka nie odstawała do elektroenergetyki w UE. Teraz dzieli ją przepaść cywilizacyjna. Energetyka jako super strategiczna dziedzina gospodarki była chroniona nadmiernie przez państwo, nie tylko w Polsce. Wyniki ekonomiczne miała marne. Raczej dobrze działo się energetykom, gorzej gospodarce . Kryzys energetyczny, fakt ograniczenia zasobów nieodnawialnych źródeł energii i inne fakty zmusiły strategów gospodarczych do innego spojrzenia na energetykę. Próbuję sie energetykę "wstawić' do inteligentnego rynku. W tym duchu wydawane są kolejne Dyrektywy UE. Są przykłady doskonałej prywatyzacji i liberalizacji rynku energi: np. to co powstało po British Gas i najtańszy gaz ziemny na świecie w WB. W niemieckich i francuskich zakładach energetycznych energetycy mają się b. dobrze. Jak pozwolono nie tak dawno Niemcom (koncernom energetycznym) podzielić kraj na trzy obszary, to energia elektryczna (cena średnio ważona) w ciągu kilku lat wzrosła 2 razy, dopóty, dopóki Komisja EU nie zlikwidowała ten stan. W ciągu 3 lat niemieckie ceny energii znów spadły do średniej W UE. To jest fakt!. Radzono mi by wypowiedź Pana Ścierskiego przeczytał jeszcze raz. Przeczytałem, po wydrukowaniu. Teraz jeszcze ostrzej bym go ocenił. Odpowiedż: chętnie bym się zatrudnił w firmach francuskich czy niemieckich, które ostanio nawet "guzika" nie chcą oddać. Teraz mam pytanie dlaczego ludzie z francuskiego giganta energetycznego alergicznie reagują na wspomnienie o prywatyzacji???.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE