ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naimski i Kurtyka z roboczą wizytą w Waszyngtonie
31.01.2017r. 12:46

Jak poinformował BiznesAlert.pl, od 30 stycznia pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski i podsekretarz stanu w resorcie Michał Kurtyka przebywają z roboczą wizytą w Waszyngtonie.

Wśród osób, z którymi się spotkali, znaleźli się: Deputy Assistant Secretary of State Hoyt Brian Yee, Deputy Assistant Secretary of State Robin Dunnigan i Acting Special Envoy Mary Warlick oraz - w Departamencie Energii - Acting Assistant Secretary Andrea Lockwood.

- Podczas rozmów w obu ministerstwach przedyskutowali kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym Polski. Plan połączenia pól gazowych na Szelfie Norweskim bezpośrednim gazociągiem przez Danię i pod Bałtykiem ma pełne zrozumienie i wsparcie partnerów amerykańskich. Polskie projekty innowacyjne w sektorze energetycznym również znajdują zrozumienie - informuje biuro ministra Naimskiego.

Polscy oficjele promują w ten sposób koncepcję sprowadzenia gazu z Norwegii za pośrednictwem sieci gazociągów, którą mieliby zbudować operatorzy norweski, duński i polski. Chodzi o Korytarz Norweski. Atlantic Council to uznany think-tank związany z Sojuszem Północnoatlatyckim.
Studium wykonalności projektu zostało zakończone i według informacji Gaz-System oraz ministerstwa energii potwierdziło rentowność Korytarza przy przepustowości 10 mld m3 rocznie. Polska zamierza wykorzystać planowane połączenie do ściągnięcia gazu, który pozwoli zrezygnować z części lub całości dostaw z Rosji, a także zaoferować go sąsiadom.

Prezydent Donald Trump organizuje nowy rząd i administrację. W najbliższych dniach oczekuje się potwierdzenia przez amerykański Senat nominacji Rexa Tillersona na Sekretarza Stanu i Ricka Perry'ego na Sekretarza ds Energii.

O 16.00 polskiego czasu odbędzie się konferencja w Atlantic Council - "Maintaining Transatlantic Energy Cooperation" z udziałem ministrów Piotra Naimskiego i Michała Kurtyki - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: ABC 31.01.2017r. 20:15
My spotykamy się z asystentami w Waszyngtonie, a Szwecja udostępniła port dla budowy North Stream2.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: obserwator 31.01.2017r. 23:57
Wiec chyba mamy nowego ministra Energii, może nastąpi przyśpieszenie ,
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: stach44 01.02.2017r. 15:00
To raczej UE rozbija spójność europejską i inni to skwapliwie wykorzystują.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: grodar 02.02.2017r. 14:10
dlaczego musimy się pytać amerykanów o sprawy w Europie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE