ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Kąpiel morsów u stóp Elektrowni Wodnej Solina
01.02.2017r. 05:51

Ponad 170 miłośników zimowej kąpieli z kraju i zagranicy wzięło udział w zorganizowanym nad Jeziorem Solińskim "II Światowym Zlocie Morsów Solina-Polańczyk". Partnerem imprezy była spółka PGE Energia Odnawialna.

Organizatorzy imprezy przygotowali dla uczestników szereg atrakcji. Oprócz tradycyjnej wspólnej kąpieli, w której uczestniczył m.in. gość honorowy zlotu, znany aktor Karol Strasburger, odbyło się szereg imprez towarzyszących. Było pływanie wzdłuż zapory na Jeziorze Solińskim, ognisko, sauna, bal morsów, wybór miss i mistera balu, gry i zabawy oraz zwiedzanie Zespołu Elektrowni Wodnych w Solinie.

Należąca PGE Energia Odnawialna Elektrownia Wodna Solina jest największą w Polsce elektrownią szczytowo-pompową pracującą na dopływie naturalnym. Zbudowana na rzece San składa się z czterech hydrozespołów, których moc po modernizacji wynosi 200 MW. Jest położona w Bieszczadach, u stóp zapory typu ciężkiego. Górny zbiornik elektrowni tworzy największe w kraju sztuczne jezioro o powierzchni 22 km², z linia brzegową o długości 150 km.

Głównym elementem całego kompleksu jest oczywiście sama zapora. Jest to największa zapora w Polsce i jedna z największych w Europie. Ma 82 metry wysokości (z czego 6 metrów stanowią podziemne fundamenty), 644 metry długości i 8 metrów szerokości, a jej kubatura wynosi 760 000 metrów sześciennych. Do jej budowy zużyto w sumie ok. 2 000 000 ton cementu, betonu i kruszywa.
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE