ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Wypowiedź Dyrektora ds. Informacji STOEN SA Iwony Jarzębskiej
27.07.2004r. 08:05

STOEN S.A., należący do międzynarodowej Grupy RWE, przedstawiając opinię dotyczącą przyszłości rynku energii odwołuje się do doświadczenia Grupy RWE, która dostarcza energię, gaz i wodę milionom klientów w Europie i Ameryce.

Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 8 )


Autor: Don Vito 27.07.2004r. 09:56
Fatalnie się stało, że tą jedną z najlepszych spółek dystrybucyjnych sprywatyzowali akurat Niemcy. Niestety nie wnieśli do firmy żadnego know-how, zahamowali wszelkie inwestycje, przez dwa lata było bardzo trudno uzyskać przyłączenie, nie zrealizowano call center. Niemcy którzy kiedyś byli motorem postępu, teraz są niestety hamulcowym europy. Niestety w Warszawie prywatyzacja nie wyszła STOENowi na dobre, popełniane są dokładnie te same błędy jak na Węgrzech. Generalnie jestem za , restrukturyzacją eergetyki i redukcją kosztów i zatrudnienia - niestety ponieważ Państwo nie potrafi tego robić, muszą to zrobić inwestorzy prywatni. Ale umowy prywatyzacyjne powinny być tak sformułowane aby na prywatyzacji nie tracili klienci i prywatyzowane fimy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Rudi 29.07.2004r. 11:51
Zgadzam się w zupełności z Don Vito, co z tego że RWE zwalnia ludzi (tylko i wyłącznie Polaków) jak na ich miejsce zatrudnia tylko Niemców (lub zgermanizowanych Polaków). Dodatkowo inwestycje są tak realizowane aby wykorzystać maksymalnie potencjał niemieckich przedsiębiorstw (Siemens - chyba nawet prezes pracował w nim) i rozwiązań niemieckiej informatyki.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Obserwer 27.07.2004r. 11:23
Wyjaśnienie nazwy ENION znajdziemy w miesięczniku „Pracodawca” nr 07-08 (79-80) Samo słowo Enion powstało na zasadzie budowania skojarzeń z łączeniem spółek – wyjaśnia rzecznik prasowy Ewa Groń. Punktem wyjścia były słowa: połączenie i związek, a więc unia, w języku angielskim „union”. Zmiana „u” na „e” powoduje, że pierwsze dwie litery „en” nasuwają skojarzenie z energią elektryczną. Sięgając głębiej nazwa Enion odwołuje się do słowa „anion” – oznaczający jon obdarzony ładunkiem elektrycznym. Kolejne możliwe skojarzenie to energia „en” włączona „on”, które wskazują na działanie, sprawność i skuteczność. Za wyborem nazwy przemówił również fakt, że jest ona prostym do zapamiętania i łatwym do wymówienia dwusylabowym wyrazem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przesyłek 27.07.2004r. 18:21
Don Vito mnie rozbawił. Chcesz od Niemców czegoś czego nie ma u konkurentów. Pokaż mi call center w ZEWT lub białymstoku - przynajmniej biura obsługi klienta mają czynne do 18 a nie 15. A może widziałeś też jakieś duże inwestycje, poza tymi które po prostu ratują sypiącą się sieć!!! Lepszy więc chyba Niemiec od zarzadu ministerialnego.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Don Vito 28.07.2004r. 09:31
Do transportka: Ale przed prywatyzacją STOEN był raczej w czołówce jeśli chodzi od obsługę klientów i ościenne zakłady uczyć się w Warszawie jak zorganizować systemy informatyczne, marketing czy obsługę klientów. W tej chwili call center powstaje lub funkcjonuje w wielu spółkach dystrybucyjnych, a w STOEN nic się nie dzieje. Ale najgorsze było praktycznie kompletne wstrzymanie realizacji przyłączy - stawiające w nieraz dramatycznej sytuacji inwestorów w Warszawie. A biura obsługi klienta były czynne do 18 już długo przed prywatyzacją. Niemcy nic nie robią w Warszawie oprócz zatrudniania tabunów doradców.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: z 20.02.2007r. 11:49
Tak się składa (przeprowadzka), że musiałem w r. 2006 zakończyć umowy ze Stoen i MSG. Ze Stoenem załatwiłem sprawę wizytą na ich stronie internetowej, rozmową telefoniczną i 1 listem poleconym. Trwało 1 miesiąc z wyrównaniem rachunków i zawiadomieniem o zakończeniu sprawy. Z MSG były to: (bezcelowa) wizyta na stronie internetowej, telefon dwa polecone. Trwało toto 4 miesiące i do końca nie wiem, czy wszystko jest załatwione. A w 1999 roku te firmy działały podobnie - paskudne formularze przez kalkę z odręcznymi wpisami. Ja tam widzę postęp w Stoen (duży).
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: PISCES 28.07.2004r. 09:12
Po pierwsze, po drugie... ciekawa wyliczanka strategii wielkich moznych ze świata enegetyki. Ale tu mamy do czynienia z podmiotem zajmujacym 3% rynku, ogłaszającym chęć działania jako multiutility podczas gdy na ich terenie inne działalności "multi.." załatwiją juz inni i nie wpuszcza łatwo RWE Plus. Im ze strategii pozostanie zwolnie ok. 50% zatrudnionych aby wynik STOEN był porównywlny z RWE
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: yarek 28.07.2004r. 22:07
Słusznie, kablówki już są, gaz i woda też, o internecie nie wspomnę. Rynek jest zapchany. Może więc z konieczności pokażą, że i w przezwiązkowionej Polsce można normalnie gospodarować kosztami, w tym kosztami personelu? Tu nieśmiało przypominam, że zarówno majątek, jak i wynik (zysk), jak i pieniądze należą do właściciela, zaś wszelkie zbędne wydatki pozbawiające go tychże pieniędzy są kradzieżą. I to zarówno w KSH, jak i w KK.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE