ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

500 uczniów z całej Polski w centralnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej
08.02.2017r. 09:50

10 lutego, tj. piątek, w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się centralny etap rozgrywek 40. edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (OOWEE). Do rywalizacji stanie ponad 500 uczniów reprezentujących 60 szkół z całej Polski.

Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, organizowana przez AGH, jest największą i najstarszą tego typu olimpiadą z zakresu nauk związanych z elektrotechniką, informatyką, elektroniką, telekomunikacją oraz mechatroniką. Rywalizacja jest podzielona na kilka etapów: eliminacje szkolne, centralny etap pisemny oraz etap finałowy. Olimpiada rozgrywana jest w następujących kategoriach: elektronika, elektronika medyczna, elektrotechnika, informatyka, mechatronika oraz teleinformatyka.

O wyjątkowym charakterze konkursu stanowi jego wieloletnia tradycja, ogólnopolski zasięg aktywizujący kilkadziesiąt szkół średnich w Polsce oraz liczba uczestników przekraczająca co roku pół tysiąca na poziomie centralnym.

Etap krakowski obejmuje część pisemną przygotowaną przez kadrę naukową AGH. Na rozwiązanie 50 zadań testowych uczestnicy mają 120 minut. Na tym etapie zostanie wyłonionych 16 najlepszych olimpijczyków z danej kategorii, którzy w dalszej kolejności będą rywalizować w częściach praktycznej i ustnej. Stawką jest zdobycie miana finalisty bądź laureata olimpiady, a tym samym uzyskanie prawa wstępu na uczelnie w kraju z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

Dodatkowo tego dnia uczestnicy olimpiady będą mogli zwiedzić najciekawsze laboratoria AGH. Do dyspozycji uczniów będzie między innymi laboratorium pomiarów biometrycznych, wysokich napięć, techniki światłowodowej czy projektowania zintegrowanych układów elektronicznych.
Wydarzenie ma na celu między innymi promowanie wśród młodzieży wiedzy technicznej. Dodatkowo OOWEE znajduje się w wykazie turniejów i olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że laureaci i finaliści uzyskują prawo wstępu na krajowe uczelnie z pominięciem warunków rekrutacji.
AGH

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE