ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Komunikat II organizatorów konferencji REE 2017
13.02.2017r. 06:56

Komitet Organizacyjny konferencji REE 2017 opublikował drugi komunikat konferencyjny.

Z ogromną satysfakcją informujemy, że inicjatywa zwołania XXIII Konferencji Naukowo-Technicznej "Rynek Energii Elektrycznej: Zmiany w energetyce i wokół niej" - podobnie jak w latach poprzednich - spotkała się z szerokim zainteresowaniem osób i instytucji związanych z problematyką Konferencji.

Z zadowoleniem odnotowujemy, iż na adres Komitetu Organizacyjnego napłynęło ponad 30 propozycji referatów, zgłoszonych z inicjatywy Uczestników Konferencji. Nazwiska Autorów podane są na drugiej stronie niniejszego komunikatu, a tytuły artykułów naukowych znajdą Państwo na naszej stronie internetowej. Referaty te zostaną zaprezentowane 25 i 27 kwietnia w sekcjach tematycznych.

W głównym dniu konferencji - 26 kwietnia, w pierwszej sesji, przedstawione zostaną wystąpienia programowe przez Ministerstwo Energii oraz PSE SA, a następnie kolejno odbędą się trzy sesje plenarne oraz zintegrowane z nimi dyskusje panelowe.

Pierwszy blok tematyczny to zagadnienia, które mogą zostać określone umownym tytułem Pakiet Zimowy. Panel dyskusyjny zostanie poprzedzony referatem przygotowanym przez Panią Monikę Morawiecką - reprezentującą Polski Komitet Energii Elektrycznej pt. Pakiet Zimowy - czysta energia dla wszystkich Europejczyków czy raczej koniec krajowych polityk energetycznych? Do udziału w tym panelu zaprosiliśmy Pana Ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, Autorów referatów oraz ekspertów desygnowanych przez Towarzystwa Sektora Elektroenergetycznego.

Drugą sesję i panel dyskusyjny poświęcimy tematyce budowy rynku energii elektrycznej, w tym roli mechanizmów mocowych na tym rynku. Referaty wprowadzające do dyskusji zostaną przygotowane przez Panów: Andrzeja Miderę wraz z zespołem autorów z PSE SA pt.: Wyzwania w zakresie wdrażania europejskiego rynku energii elektrycznej oraz Marka Kulesę - Towarzystwo Obrotu Energią pt. Koncepcja i możliwości wdrożenia Rynku mocy w Polsce - wybrane nowe uwarunkowania unijne i polskie. Do dyskusji zaprosimy przedstawicieli Urzędu Regulacji Energetyki, Towarowej Giełdy Energii, Koncernów energetycznych, Towarzystw Sektora oraz Autorów referatów.

Trzecim kluczowym tematem będą zagadnienia: innowacyjności polskiej elektroenergetyki. Referaty wprowadzające przygotują Panowie: Leszek Jesień wraz z zespołem autorów z PSE SA pt. Wyzwania dla infrastruktury rynkowej w świetle innowacyjnego rozwoju elektroenergetyki oraz Henryk Kaliś reprezentujący Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu oraz Izbę Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energi - Innowacyjna energetyka - rozwiązania dla przemysłu, miast, gmin i społeczności lokalnych. W dyskusji obok Autorów referatów zaprosimy przedstawicieli Koncernów energetycznych, Towarzystw Sektora oraz Świata Nauki.

Zgodnie z wieloletnią tradycją główny dzień obrad rozpocznie referat pt. Elektroenergetyka 2016 - straty i zyski. Przygotowania tego referatu podjęła się Pani Hanna Mikołajuk z ARE SA.

Referaty programowe, wprowadzające do dyskusji, które zostały zamówione przez organizatorów Konferencji, zgłoszone przez Towarzystwa Sektora a także zaproponowane przez samych Autorów będą referowane zarówno 26 jak i w sesji wstępnej 25 kwietnia. Referaty wprowadzające do paneli dyskusyjnych zgłosili:

- Jacek Brandt (TGE SA) - Integracja europejskiego rynku energii elektrycznej

- Konrad Purchała, Sebastian Krupiński (PSE SA) - Metodyka wyznaczania parametru interconnectivity dla systemów połączonych

- Józef Paska, Tomasz Surma (Politechnika Warszawska, CEZ Polska) - "Pakiet Zimowy" Komisji Europejskiej a kierunki i realizacja polityki energetycznej do 2030 roku

- Marek Dolatowski (Wardyński i Wspólnicy sp.k., Praktyka Sektora Energii) - Główne zmiany w dyrektywie 2009/72/EC w Pakiecie Zimowym

- Andrzej Werkowski (Ekspert rynku energii) - Wykorzystanie niskotemperaturowego ciepła odpadowego do wytwarzania energii elektrycznej

- Waldemar Gochnio, Marek Kulesa (Towarzystwo Obrotu Energią) - Zmiany na Rynku energii elektrycznej wywołane nowelizacją Ustawy o OZE oraz nową Ustawą o efektywności energetycznej

- Anna Wronka (PSE SA) - Klastry i spółdzielnie energetyczne w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym.

Mamy nadzieję, że - zgodnie z tradycją minionych Konferencji - referaty pobudzą szeroką dyskusję, której przebieg (tak jak w ubiegłych latach) opublikujemy w postaci zapisu audio lub wideo.

Odległy termin konferencji nie pozwolił wszystkim osobom na ostateczną deklarację uczestniczenia w obradach, stąd pełną listę panelistów podamy na stronie Konferencji w późniejszym terminie. Nazwiska moderatorów dyskusji, po konsultacjach z członkami Rady Programowej, zostaną także podane na naszej stronie internetowej.
Komitet Organizacyjny REE 2017

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE