ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Murmańsku zacumował pierwszy arktyczny gazowiec LNG
15.02.2017r. 06:40

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na Rosmorport, gazowiec przybił do portu w Murmańsku z małym testowym ładunkiem LNG. Statek był testowany w Zeebrugge pod koniec stycznia br. Obecnie będzie testowany w warunkach morskich Arktyki.

Gazowiec do transportowania gazu skroplonego 172600-CBM, należący do Sovcomflot Rosji, został zaprojektowany i zbudowany przez stocznię południowokoreańską DSME dla potrzeb Jamał LNG. Wyposażony jest w urządzenia do łamania lodu o grubości do 2,1 metrów.

Spółka Jamał LNG przygotowuje się do wysyłki pod koniec tego roku pierwszego transportu LNG. Rosmorport nie podał terminala docelowego transportu oraz odbiorcy.
Udziałowcami projektu Jamał LNG są: Novatek, jako operator (posiada 50,1 proc. udziałów), chiński CNPC i francuski Total ( po 20 proc. udziałów) oraz chiński Fundusz Jedwabnego Szlaku ( 9,9 proc. udziałów) - przypomina BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE