ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina oczekuje, że spór o dostawy gazu z Rosji zakończy się jeszcze w pierwszej połowie roku
15.02.2017r. 09:33

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Gazprom oczekuje, że Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie ogłosi werdykt w sprawie sporu rosyjskiego giganta z ukraińskim Naftogazem o warunki dostaw przed końcem kwietnia tego roku. Spór o warunki tranzytu ma zostać rozstrzygnięty do końca czerwca.

- Wysłuchania się odbyły, strony przedstawiły swoje dokumenty na temat ich rezultatów 11 listopada 2016 roku, arbitrzy mają podjąć decyzję przed 30 kwietnia - czytamy w oświadczeniu Gazpromu na temat skargi w sprawie dostaw na Ukrainę. - Strony przedstawiły stanowisko na temat rezultatów wysłuchań 22 grudnia. Decyzja arbitrów ma zapaść do 23 czerwca - poinformował Naftogaz w odniesieniu do skargi ws. tranzytu gazu.

Gazprom i Naftogaz spierają się o warunki kontraktu na dostawy rosyjskiego gazu na Ukrainę. W styczniu Rosjanie poinformowali, że wystawili Ukraińcom fakturę na 5,3 mld dolarów za nieodebranie gazu w trzech ostatnich kwartałach 2016 roku pomimo obowiązywania klauzuli take or pay. W pierwszym kwartale na mocy porozumienia Komisja Europejska-Ukraina-Rosja klauzula została zdjęta z Naftogazu w ramach tzw. pakietu zimowego, czyli dodatku do umowy gazowej.
Naftogaz odmawia płatności do czasu rozstrzygnięcia w Trybunale. Od listopada 2015 roku nie sprowadza gazu z Rosji, korzystając z rewersowych dostaw z Unii Europejskiej przez Polskę, Słowację i Węgry - przypomina BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE