ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Potencjał fotowoltaiki w USA rośnie w imponującym tempie
16.02.2017r. 10:05

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, w 2016 r. fotowoltaika była w Stanach Zjednoczonych najważniejszym źródłem energii pod względem zainstalowanego potencjału. Amerykańska firma konsultingowa GTM Research wylicza, że w ubiegłym roku Amerykanie uruchomili elektrownie fotowoltaiczne o rekordowej mocy aż 14,625 GW. To niemal dwa razy tyle, ile zamontowano w USA w roku 2015, w którym zainstalowano 7,49 GW.

Największy udział w potencjale fotowoltaiki zainstalowanej w ubiegłym roku w USA miał segment przemysłowych instalacji fotowoltaicznych.

Natomiast w sektorze domowych instalacji Amerykanie zamontowali w sumie 2,583 GW, co oznacza wzrost o 19 proc. w porównaniu z rokiem 2015.

Potencjał elektrowni fotowoltaicznych zainstalowanych w USA w ubiegłym roku stanowił 39 proc. wszystkich nowych mocy w elektroenergetyce USA w 2016 r. Za 29 proc. odpowiadały elektrownie gazowe, a za 26 proc. energetyka wiatrowa. Tymczasem jeszcze w roku 2010 ten udział w przypadku fotowoltaiki wynosił zaledwie 4 proc. - zainstalowano wówczas elektrownie fotowoltaiczne o mocy 0,8 GW.

USA nie były jednak w ubiegłym roku największym rynkiem fotowoltaicznym świata.
Rekord w ubiegłym roku odnotowali Chińczycy, montując systemy PV o łącznej mocy ponad 34 GW i zwiększając swoją całkowitą moc fotowoltaiki do ponad 77 GW.

Jeszcze do niedawna lider globalnego rynku PV, czyli Niemcy, którzy instalowali wcześniej po ponad 7 GW systemów fotowoltaicznych rocznie, w ubiegłym roku zainstalowali około 1,5 GW, a cała Europa - mniej niż 7 GW.

Obecnie całkowity potencjał fotowoltaiki w Niemczech jest zbliżony do potencjału fotowoltaiki w USA - w obu krajach działają elektrownie PV o mocy przekraczającej 40 GW. Mając na uwadze obecną dynamikę rynków solarnych w obu krajach, można przypuszczać, że w tym roku Amerykanie znacznie wyprzedzą pod tym względem Niemców.

GTM Research wylicza, że obecnie w USA działa już około 1,3 mln elektrowni fotowoltaicznych i przypomina, że amerykański sektor solarny zatrudnia już ponad 260 tys. pracowników.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE