ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakaz montażu magazynów energii w domach w Australii?
16.02.2017r. 10:09

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Australia to jeden z najszybciej rozwijających się na świecie rynków domowych magazynów energii. Rozwój australijskiego rynku mogą jednak ograniczyć regulacje zakazujące montażu magazynów energii w domach. Taką informację przekazały ostatnio australijskie media.

Obecnie wielu producentów magazynów energii oferuje urządzenia, które ze względu choćby na gabaryty, standardy bezpieczeństwa i niesprawianie niedogodności domownikom, można montować w domach.

Tymczasem jak informują australijskie media, Australia, w której ogromna liczba mieszkańców produkuje swój własny prąd - coraz częściej gromadzony w domowych magazynach energii - może wprowadzić regulacje zakazujące montażu litowo-jonowych magazynów energii w domach.

Jak informuje australijski portal Reneweconomy, obecnie około 1,6 mln australijskich gospodarstw domowych, które posiadają własne instalacje fotowoltaiczne, już zainstalowało lub zamierza zainstalować domowe magazyny energii.

Wśród nich jest m.in. obecny australijski premier Malcolm Turnbull, który w swojej prywatnej posiadłości ma domową instalację fotowoltaiczną o mocy 14 kW, a także litowo-jonowy magazyn energii LG Chem o pojemności 14 kWh.

Reneweconomy podaje, że do zakazu montażu podobnych instalacji na terenie domów mogą zmierzać rekomendacje opracowywane przez organizację Standards Australia, której eksperci odpowiadają za przygotowywanie technicznych standardów stosowanych choćby przez australijską branżę elektroenergetyczną.

W zamian Standards Australia miałaby zaproponować montaż magazynów energii jedynie jako wolnostojących instalacji, co miałoby wynikać z rekomendacji straży pożarnej, a co dodatkowo zwiększyłoby koszty takich inwestycji.
Do informacji o wprowadzeniu rekomendacji zakazujących montażu magazynów litowo-jonowych w domach szybko odniosła się organizacja Standards Australia, najwyraźniej się z nich wycofując.

Jak czytamy w wydanym przedwczoraj oświadczeniu, Standards Australia nie pracuje nad regulacjami, które uniemożliwiłyby montaż w australijskich domach magazynów energii bazujących na bateriach litowo-jonowych.

Jednocześnie Standard Australia potwierdza, że pracuje nad regulacją określoną numerem AS/NZS 5139, która ma wyznaczyć zasady bezpiecznego montażu i stosowania systemów bateryjnych współpracujących z inwerterami, a także zawierać podział systemów magazynowania nie ze względu na zastosowaną technologię gromadzenia energii, ale ze względu na ryzyka związane z ich użytkowaniem.

Standards Australia zapewnia przy tym, że przygotowany projekt regulacji zostanie poddany konsultacjom.

Wcześniej wytyczne nt. montażu domowych magazynów energii wydały inne australijskie instytucje - m.in. Clean Energy Council oraz Energy Storage Council, które nie rekomendowały zakazania montażu litowo-jonowyhc magazynów energii w domach.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: XXX 16.02.2017r. 12:48
Ku pamięci, warto obejrzeć niektóre filmiki o eksplodujących akumulatorach... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE