ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Kolejny duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA
16.02.2017r. 10:41

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej w bieżącym tygodniu kontynuują konsolidację utrzymującą się na tym rynku już od połowy grudnia ub.r. Wczoraj cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych po raz kolejny w tym tygodniu zakończyła sesję w okolicach poziomu 53 USD za baryłkę. Mimo prób wzrostu cen, strona popytowa została stłamszona przez sprzedających, wspartych raportem Departamentu Energii USA.

We wczorajszej, cotygodniowej publikacji departament podał, że zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych w minionym tygodniu wzrosły o 9,5 mln baryłek. Nie jest to duże zaskoczenie w obliczu wtorkowych szacunków Amerykańskiego Instytutu Paliw (które podały wzrost o 9,9 mln baryłek), ale jednak jest to trzykrotnie większy wzrost niż oczekiwano jeszcze na początku bieżącego tygodnia. Jednocześnie, jest to już szósty wzrost zapasów z rzędu i trzeci duży wzrost zapasów (w dwóch wcześniejszych tygodniach zapasy wzrosły o 6,5 mln i 13,8 mln baryłek). Tym samym, zapasy ropy w USA dotarły do historycznego rekordu na poziomie 518 mln baryłek.

Nie mniejszą uwagę inwestorów zwrócił wyraźny wzrost zapasów benzyny - o 2,85 mln baryłek w minionym tygodniu - który był rezultatem zmniejszonej aktywności amerykańskich rafinerii oraz mniejszego popytu na benzynę. Tym samym, również zapasy benzyny w USA osiągnęły rekord na poziomie 259 mln baryłek.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienneDodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE