ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

VII Konferencja Paliwa z odpadów - już wkrótce!
16.02.2017r. 12:02

Energetyczna waloryzacja odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych, a następnie ich efektywne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie, stanowią kluczowe ogniwa współczesnych systemów gospodarki odpadami. Na szczeblu krajowym trwają dyskusje o kształcie odpowiednich regulacji prawnych, w tym ostatnio zwłaszcza nad możliwością zaliczenia wytwarzanej energii z odpadów do OZE. Ukształtowany w ostatnich latach w Polsce potencjał wytwórców paliw alternatywnych coraz aktywniej spogląda na lokalne ciepłownictwo.

Na starcie 2017 roku wszyscy zadajemy sobie pytania - jak będzie wyglądał nasz biznes w erze circular economy? Wszyscy wskazujemy na problemy z zagospodarowaniem frakcji nadsitowej, które będą tym większe, im nasze technologie separacyjne będą lepsze. Jak wejść z SRF-em do ciepłownictwa i kto ma zainwestować? Analiza lokalnych rynków ciepła wydaje się być tutaj kluczem do opłacalności finansowej. Jak prognozować jakość SRF w perspektywie 10 lat - w świetle zmian zarówno stylu życia Polaków, jak i wymagań w zakresie recyklingu plastików i papieru.

Na powyższe i szereg innych pytań odpowiemy 14-16 marca 2017 r. w Chorzowie, podczas VII Konferencji Paliwa z odpadów. Serdecznie zachęcam Państwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, stanowiącym od lat największą w Polsce platformę wymiany informacji na temat wytwarzania i wykorzystywania paliw z odpadów - dr inż. Aleksander Sobolewski, Dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, Przewodniczący Rady Programowej.

Wyjazdy techniczne:

• Instalacja demonstracyjna, zlokalizowana na terenie Centrum Badawczo - Rozwojowego INVESTEKO S.A. w Świętochłowicach. Została zaprojektowana do zagospodarowania energetycznego paliwa formowanego na bazie frakcji nadsitowej odpadów komunalnych i osadów ściekowych z dodatkiem odpadowych tworzyw sztucznych. Funkcjonuje w oparciu o proces zgazowania i wysokoefektywnej produkcji energii elektrycznej i cieplnej w kogenracji. Jej wydajność nominalna to 300 kg/h.

Centrum Czystych Technologii Węglowych stanowi zaplecze technologiczne Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla, które umożliwia prowadzenie badań w skali pilotowej. Instytut jest wiodącą w kraju jednostką w zakresie badania procesów przetwórstwa paliw stałych. W szczególności realizuje prace związane z przygotowaniem, a następnie z energetycznym wykorzystaniem paliw z odpadów. Centrum wyposażone jest w instalacje pilotowe z zakresu spalania, zgazowania, pirolizy czy oczyszczania wytwarzanych gazów. Umożliwia prowadzenie kompleksowych prac badawczych w Instytucie, tj. od poboru oraz badań właściwości fizykochemicznych próbek, przez przygotowanie surowców do dalszego wykorzystania, zagospodarowanie termiczne przy wykorzystaniu infrastruktury Centrum, a kończąc na analizie ekonomicznej, środowiskowej oraz prawnej. Instytut jest jedynym takim ośrodkiem w kraju realizującym skalowanie technologii, od skali laboratoryjnej, aż do wdrożeniowej. Stanowi zatem unikalne miejsce dla klienta.

Więcej informacji na temat konferencji
Abrys

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE