ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szydło: nie ma potrzeby zmian personalnych w rządzie
16.02.2017r. 14:13

Tabory się podciągnęły, w tej chwili w rządzie nie ma potrzeby dokonywania żadnych zmian personalnych - oceniła premier Beata Szydło. Ministrowie w ramach przeglądu resortów pokazują mi zadania, będę mogła na koniec roku dokładnie ich rozliczyć z tych deklaracji - zaznaczyła.

Premier w piątek w wywiadzie dla portalu Onet podkreśliła, że trwający przegląd resortów ma na celu przyjęcie planu na kolejne 12 miesięcy. "2016 rok był dobrym rokiem. Dużo zrobiliśmy, dużo planów z kampanii wyborczej jest zrealizowanych, albo jest w trakcie realizacji. Teraz są nowe wyzwania, zmienia się sytuacja, zmienia się otoczenie, pojawiają się nowe koncepcje i pomysły to wszystko trzeba omówić i podsumować" - zaznaczyła.

"Ale też trzeba wyciągnąć wnioski z błędów, które były popełniane, powiedzieć, dlaczego pewne rzeczy nie zostały zrealizowane, jakie były tego powody" - dodała premier. Jej zdaniem najlepszym przykładem tego jest podatek handlowy, który po wdrożeniu został wstrzymany przez Komisję Europejską. Jak mówiła Szydło, trzeba się zastanowić, dlaczego podatek handlowy nie funkcjonuje i dlaczego tak długa była dyskusja.

Podkreśliła, że chciałaby, aby do polskiej tradycji politycznej weszło dokonywanie na początku roku przez Prezesa Rady Ministrów podsumowanie poprzedniego roku i przyjmowanie planów na kolejny.

Szydło dodała, że nie chciałaby, by obecna rozmowa była przysłonięta "fajerwerkami" jakimi są w jej ocenie dyskusje nad zmianami personalnymi w rządzie, lecz dotyczyła zadań i celów rządu.
"Jeżeli dzisiaj przygotujemy harmonogram pracy na następne 12 miesięcy, a ministrowie pokazują mi zadania, które będą realizowali w tym czasie z dokładnym timingiem, to ja będę mogła na koniec roku dokładnie ich rozliczyć z tego, czy oni się z tych deklaracji wywiązali, czy też nie, jeśli nie, to dlaczego" - zadeklarowała szefowa rządu.

Szydło uznała, że teraz nie jest moment na personalne rozmowy. "Teraz jest moment na rozmowę o programach" - dodała. "Uważam, że w tej chwili w rządzie nie ma potrzeby dokonywania żadnych zmian personalnych" - mówiła premier. "Tabory się podciągnęły" - oceniła nawiązując do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Lider PiS w lipcu 2016 r. uznał, że "trochę się kolumna rozciągnęła i trzeba tabory podciągnąć"; mówił m.in. o szefie resortu zdrowia Konstantym Radziwille, ministrze spraw zagranicznych Witoldzie Waszczykowskim i wicepremierze Mateuszu Morawieckim.

Szefowa rządu podkreśliła ponadto, że wartością przeglądu resortów jest to, że rozmowy dotyczą nie tylko poszczególnych ministerstw, ale zadań, które wychodzą ponad resorty. "To jest idea, o której mówiliśmy w czasie tworzenia rządu i od kiedy pracujemy - by Polska resortowa przestała dominować nad tym, co jest najistotniejsze, czyli realizacją celów i zadań" - mówiła.

Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

KOMENTARZE ( 5 )


Autor: pintasz 16.02.2017r. 16:05
Ministrów trzeba kimś zastąpić a przykłąd Pana Obajtka pokazuje jaki jest stan kadr.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: RON 17.02.2017r. 07:18
Moment na rozmowę o programach był w okresie kampanii wyborczej. Teraz jest czas na ciężką pracę. Tymczasem efektów... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: daleki mazowszanin 17.02.2017r. 10:09
Zwiększyć Tabory:korzystają z naturalnego paliwa.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: dert 17.02.2017r. 10:46
Strona CIRE to może o energetyce. Po środowym głosowaniu w temacie ETS , Rezerwy stabilizacyjnej itp. nie ma... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 17-02-2017r. 10:54 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE