ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ekspert: sukces Polski ws. OPAL może utrudnić budowę Nord Stream 2
16.02.2017r. 17:40

Analityk rynku gazu Anise Ganbold w rozmowie z agencją Platts przyznaje, że blokada zwiększenia wykorzystania OPAL może mieć także znaczenie dla gazociągu Nord Stream 2. W jej przekonaniu wyrok korzystny dla strony polskiej może stworzyć trudności dla forsowania tego kontrowersyjnego projektu.

- Jeśli sąd podtrzyma skargę Polski w sprawie OPAL, mogłoby to oznaczać większe problemy z budową naziemnego odcinka Nord Stream 2 - ocenia Ganbold. Chodzi o planowaną odnogę EUGAL, która ma zostać zbudowana przez operatora GASCADE z udziałami BASF i Gazpromu.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zawiesił decyzję Komisji Europejskiej z 28 października, która pozwalała mu przesyłąć więcej gazu z Nord Stream przez Niemcy odnogą OPAL, do której miał uzyskać większy dostęp. Do czasu rozstrzygnięcia skargi PGNiG i Polski na tę decyzję, Trybunał zawiesił jej wykonanie, o czym informował BiznesAlert.pl.
Polacy ostrzegają, że wejście w życie decyzji Komisji Europejskiej ugruntuje pozycję Gazpromu, zaszkodzi konkurencji z innych źródeł i zagrozi bezpieczeństwu dostaw do krajów regionu.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: stach44 17.02.2017r. 10:24
Rosjanie żałują, że ten POprzedni spolegliwy rząd odszedł w niepamięć. teraz polski interes jest pokazywany
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE