ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cyberataki z Rosji na ukraińską infrastrukturę krytyczną
17.02.2017r. 07:31

Ukraina oskarża rosyjskich hakerów o ataki na sieć energetyczną Ukrainy, system finansowy oraz inne elementy infrastruktury krytycznej tego kraju - informuje BiznesAlert.pl zwracjąc uwagę, że zdaniem Ukraińców, Rosjanie mieli zastosować nowy rodzaj szkodliwego oprogramowania.

Oleksandr Tkaczuk, szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy, powiedział, że ataki hakerskie, do których doszło 15 lutego br., zostały zaaranżowane przez rosyjskie służby. Jego zdaniem ich przebieg wskazuje, że zastosowano nowy rodzaj wirusa, który miał zostać stworzony przez tych samych hakerów z pod ręki których wyszedł wirus zwany "BlackEnergy". Zdaniem Kijowa wirus został wykorzystany podczas ataków na ukraińską infrastrukturę energetyczną w grudniu 2015 roku a także w ubiegłym roku na resorty obrony i finansów - Rosyjscy hakerzy stają się ważnym narzędziem agresji wobec naszego kraju - podkreślił Ukrainiec.

Najnowsze ataki zostały wykonane poprzez zastosowanie programu "Telebots", który infekując komputery, pozwolił przejąć kontrolę nad ukraińską infrastrukturą. Moskwa wielokrotnie zaprzeczała, że prowadzi "cyberwojnę" na Ukrainie.
Jednak, jak zwraca uwagę BiznesAlert.pl słowacka firma cyberbezpieczeństwa ESET zaznaczyła, że program "Telebots" powstał poprzez rozwój wirusa BlackEnergy. W oddzielnym stanowisku firma CyberX poinformowała, że wykryła operacje szpiegowskie prowadzone na Ukrainie, a jej ofiarą padło 60 podmiotów i instytucji w tym ministerstwo energetyki i naukowy instytut badawczy.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE