ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE upomina pięć państw ws. jakości powietrza
17.02.2017r. 09:39

Komisja Europejska wskazała wczoraj, że pięć państw Unii Europejskiej nie podjęło dotąd działań, które skutkowałyby skuteczną redukcją zanieczyszczenia powietrza, w którym dopuszczalne normy przekracza stężenie NO2 - informuje serwis Gramwzielone.pl

Z relacji serwisu wynika, że bruksela wezwała pięć państw do podjęcia działań zmierzających do redukcji emisji NO2. Wśród nich są Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy i Wielka Brytania.

W przypadku Niemiec KE wskazuje, że dopuszczalne normy przekraczane są stale m.in. w Berlinie, Monachium i Hamburgu. We Francji na czarnej liście jest Paryż, Marsylia i Lion, w Wielkiej Brytanii KE wskazuje m.in. na Londyn, Birmingham, Leeds i Glasgow, we Włoszech m.in. na Rzym, Turyn i Mediolan, a w Hiszpanii problem występuje w Madrycie i Barcelonie.

Jak zaznaczają unijni urzędnicy, nadmierne stężenie NO2 zagraża zdrowiu mieszkańców tych państw, a jego główną przyczyną jest przede wszystkim transport drogowy.
Komisja podkreśla, że co roku z powodu zanieczyszczenia powietrza umiera przedwcześnie ponad 400 tys. mieszkańców Unii Europejskiej, a miliony obywateli UE cierpi z powodu chorób. Tylko z powodu nadmiernego stężenia NO2 przedwcześnie umierać w Unii Europejskiej ma co roku około 70 tys. osób.

Dopuszczalne normy zanieczyszczeń powietrza w Unii Europejskiej określa dyrektywa 2008/50/EC. W przypadku ich przekraczania unijne prawo zobowiązuje kraje członkowskie do podjęcia odpowiednich działań "tak szybko, jak to możliwe".

W przypadku braku odpowiednich kroków Komisja grozi wymienionym krajom skierowaniem spraw do Trybunału Sprawiedliwości UE.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: otr 17.02.2017r. 10:33
To znaczy ,że jest szybszy kierunek na totalną wymianę samochodów na elektryczne. To może cieszyć. Obyśmy i my w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE