ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Buzek: Reforma polityki klimatycznej ułatwi walkę ze smogiem
17.02.2017r. 11:54

Podczas konferencji prasowej w Warszawie prof. Jerzy Buzek mówił między innymi o reformie polityki klimatycznej Unii Europejskiej - czytamy na portalu BiznesAlert.pl

- Jeśli zacząć od tego co groziło nam pierwotnie, czyli całkowite eliminowanie węgla, wykluczenie go w ciągu kilku lat z miksu energetycznego, ograniczenia dla stali, przemysłu azotowego, brak wsparcia dla ciepłownictwa i energetyki opartego na węglu w Funduszu Modernizacyjnego, stworzonego obecnie Funduszu Solidarności i na rzecz przemiany energetycznej, to bardzo trudno mówić nie uzyskanym ustaleniom - przekonywał poseł do Parlamentu Europejskiego i przewodniczący Komisji ds. Energii, Badań Naukowych i Przemysłu (ITRE).

- Trudno mówić nie obietnicom wsparcia przemysłu i modernizacji energetyki. Oczywiście są niekorzystne zapisy. Jeden z nich to tempo wyprowadzania z rynku pozwoleń na emisję Komisja ds. Środowiska (ENVI) zostało bardzo wzmocnione. Będzie rosła cena uprawnień do emisji CO2 - dodał Buzek.
- W rozporządzeniu jest pomoc dla ciepłownictwa, także polskiego. W przypadku naszej walki ze smogiem trudno sobie wyobrazić lepsze rozwiązanie. To autentyczna pomoc dla problemu który nas dzisiaj dusi - przekonywał europoseł.

Kolejnym krokiem mają być negocjacje Rady Europejskiej w toku których Polska będzie mogła proponować swoje zmiany do propozycji Parlamentu Europejskiego.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE