ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

OPEC może przedłużyć porozumienie albo nawet zwiększyć skalę cięć
17.02.2017r. 13:38

Łukasz Bugaj
Analityk, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Cena ropy naftowej pozostaje w męczącej konsolidacji, gdzie zwyżki cen ograniczane są przez rekordowe zapasy surowca w USA. Z danych Agencji Informacji Energetycznej wynika bowiem, że zapasy zwiększyły się o 9,5 miliona baryłek, czyli trzykrotnie silniej od oczekiwań. Jednocześnie ceny nie chcą spadać poniżej poziomu 51 dolarów za baryłkę.

Wydaje się, że inwestorzy wciąż wierzą, że cena ropy w dłuższym okresie może rosnąć, gdyż liczba długich pozycji w kontraktach według danych CFTC utrzymuje się blisko rekordów. Ponadto dwie sesje z największym obrotem w tym roku miały miejsce w czasie, kiedy cena odbijała z okolic 51 dolarów. Podkreśla to wagę tego poziomu.

Jednocześnie byki wczoraj dostały kolejny argument za pozostaniem na swoim posterunku. Chodzi o informację ze źródeł OPEC, że organizacja mógłby przedłużyć czas obowiązywania porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia lub nawet zwiększyć skalę cięć, jeśli zapasy surowca nie spadną do zakładanych poziomów (uzgodnienia Organizacji Krajów Ropy Naftowej oraz krajów spoza kartelu miały obowiązywać sześć miesięcy licząc od 1 stycznia tego roku). Mimo, że styczniowe dane wskazują na rekordową zgodność z deklarowanym limitem cięć na poziomie około 90 proc., cele w postaci zmniejszenia nadpodaży jak na razie nie zostały osiągnięte. W krótkim terminie fundamenty nie są więc sprzyjające, ale w dalszej części roku może rozpocząć się gra pod zwiększenie cięć produkcji przez OPEC, co ceny surowca będzie wspierać.

(544x454)Notowania ropy - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE