ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA. Pruitt zatwierdzony przez Senat jako nowy szef agencji środowiska
17.02.2017r. 21:52

Dotychczasowy prokurator generalny Oklahomy Scott Pruitt został w piątek zatwierdzony przez Senat USA jako nowy szef Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Ta nominacja wywołała kontrowersje, gdyż Pruitt wyrażał wątpliwości w sprawie ocieplenia klimatu na Ziemi.

Za zatwierdzeniem Pruitta głosowało 52 senatorów; przeciwnych było 46. Dwoje senatorów demokratycznych ze stanów bogatych w węgiel: Heidi Heitkamp z Dakoty Północnej oraz Joe Manchin z Wirginii Zachodniej oddało głos za Pruittem wbrew większości partyjnych kolegów, którzy próbowali zablokować nominację.

Oklahoma to stan produkujący ropę naftową i gaz ziemny. Swoją działalnością jako prokurator generalny Pruitt wspierał firmy korzystające z energii z paliw kopalnych, czyli emitujące dużo CO2, który - zdaniem większości naukowców - przyczynia się do ocieplenia klimatu na Ziemi. Pruitt wielokrotnie przekonywał, że nie zostało to jednak udowodnione, aż podczas przesłuchania w senackiej komisji przyznał, że "działalność człowieka w pewien sposób" wywiera wpływ na zmiany klimatyczne.
Pruitt był wielokrotnie krytykiem samej agencji EPA. Jako prokurator generalny i minister sprawiedliwości Oklahomy kilkanaście razy występował na drogę prawną przeciwko agencji, by zablokować federalne normy zmierzające do ograniczenia smogu, zanieczyszczenia wody albo surowszych limitów emisji CO2 z elektrowni węglowych.

Według komentatorów nominacja 48-letniego Pruitta była potwierdzeniem, że administracja nowego prezydenta USA Donalda Trumpa odejdzie od prośrodowiskowej polityki jego poprzednika, Baracka Obamy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE