ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE mecenasem filmu "Wyklęty"
23.02.2017r. 10:14

PGE Polska Grupa Energetyczna jest mecenasem filmu "Wyklęty" w reżyserii Konrada Łęckiego. Premiera filmu, która będzie miała miejsce 28 lutego, wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.


"Wyklęty" opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. W filmie są odniesienia do czasów współczesnych, bo Żołnierze Wyklęci wciąż są tematem debaty publicznej.

Producentem filmu jest Fundacja Między Słowami, a dystrybutorem firma Kondrat Media. Zdjęcia kręcono przede wszystkim w województwie świętokrzyskim. Korzystano z plenerów, m.in. na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny. W filmie zagrało 80 zawodowych aktorów, 100 statystów i 300 rekonstruktorów.W głównych rolach widzowie zobaczą Wojciecha Niemczyka (Lolo), Marcina Kwaśnego (Wiktor) i Roberta Wrzoska (Jaskóła). Już na etapie pisania scenariusza Konrad Łęcki obsadził tych właśnie aktorów. Celowym zabiegiem było również powierzenie ról Wyklętych aktorom, którzy do tej pory nie są grali dużych ról filmowych. Ale w filmie nie zabraknie znanych twarzy, wystąpią m.in. Olgierd Łukaszewicz, Janusz Chabior, Piotr Cyrwus, Marcin Troński i Leszek Teleszyński.

Więcej informacji na stronach: www.fundacjamiedzyslowami.pl oraz www.wyklety.pl
PGE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE