ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Wypowiedź Prezesa Zarządu Agencji Rynku Energii SA Andrzeja Pierzaka
04.07.2004r. 18:37


Szanowni Państwo,

Polska znalazła się w gronie państw Zjednoczonej Europy. Wydarzenie to ma wielki wymiar polityczny i gospodarczy i co do tego na pewno nie ma wątpliwości.

Polska i Polacy mają ogromną szansę, w zasadzie pierwszą - po wielu dziesięcioleciach -korzystania w pełni z doświadczeń i osiągnięć wysokorozwiniętych krajów zachodnich.

Pełne wejście w struktury Unii Europejskiej i możliwość nieskrępowanego uczestnictwa w jej rozległym rynku oraz tworzenia go, są z jednej strony szansą dla szybszego niż dotychczas rozwoju naszego kraju, z drugiej zaś - wyzwaniem do podjęcia wysiłku, by nie tylko dorównać najlepszym, konkurować z nimi, lecz także w niektórych dziedzinach ich wyprzedzić.
W związku z powyższym mamy przyjemność zaprezentowania naszego nowego cyklu Polska energetyka w Unii Europejskiej, na który składają się m.in. wypowiedzi przedstawicieli urzędów, instytucji i firm działających w obrębie tego sektora.
Problematyka, którą poruszamy, dotyczy w szczególności sytuacji polskiej elektroenergetyki w aspekcie prawnym, technicznym i finansowym, programów restrukturyzacji i prywatyzacji.

Mamy nadzieję, że teksty te to nie tylko kolejne głosy w dyskusji na temat polskiej energetyki 2004, ale przede wszystkim istotny przyczynek do rozważań nad przyszłością energetyki, jako że wiele wypowiedzi, które w tym cyklu przedstawimy, omawia konkretne problemy, zawiera propozycje rozwiązań i działań.
Teksty z cyklu Polska energetyka w Unii Europejskiej ukazywać się będą sukcesywnie przez najbliższe 3 tygodnie, a jako pierwsze przedstawiamy wypowiedź p. profesora J. Popczyka oraz wypowiedź p. S. Krystka dyrektora Izby Energetyki i Ochrony Środowiska.

Zapraszamy, zatem do lektury i oczekujemy na Państwa uwagi. Zachęcamy do podzielenia się z nami opiniami na poruszane tematy, do wymiany poglądów, dyskusji nad zaprezentowanymi przez naszych rozmówców kwestiami. Jesteśmy otwarci na inicjatywy, propozycje, nasi dziennikarze mogą spotkać się z Państwem osobiście, by przeprowadzić wywiad czy spożytkować na potrzeby naszego cyklu Państwa opracowania i programy.
Prezes ARE S.A. Andrzej Pierzak

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE