ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea planuje już działania po przejęciu Połańca
03.03.2017r. 05:05

Jak powiedział w rozmowie z "Pulsem Biznesu", prezes Enei Mirosław Kowalik, w zakresie finansowania transakcji przejęcia Elektrowni Połaniec, spółka rozważa wykorzystanie limitów kredytowych i programów emisji obligacji skierowanych do polskich instytucji finansowych.

Enea chce też przeznaczyć na sfinansowanie zakupu elektrowni środki, które pozostały w spółce po pierwszej ofercie publicznej. Mirosław Kowalik zaprzeczył w wywiadzie spekulacjom, zgodnie z którymi w transakcja miałaby uczestniczyć kopalnia Bogdanka.

Prezes Enei mówił też w rozmowie z "Pulsem" o działaniach, które spółka podejmie po przejęciu elektrowni. Priorytet w tym zakresie będzie miało dokończenie inwestycji, dostosowujących bloki do nowych norm środowiskowych, w tym BAT. Ponieważ Połaniec produkuje energię w jednym z największych bloków biomasowych na świecie, Enea będzie pracować nad modelem kosztowo-przychodowym, wykorzystującym krajowy potencjał zaopatrywania w biomasę.
Mirosław Kowalik nie wykluczył również powrotu w niedalekiej przyszłości do planowanej jeszcze przez Engie budowy nowego bloku wytwórczego w Połańcu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE