ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

ZPUE stawia na rozwój nowych technologii
06.03.2017r. 12:33

Janusz Petrykowski, prezes zarządu ZPUE, Łukasz Nieradko, dyrektor ds. technologii i rozwoju ZPUE i ośmiu ekspertów różnych specjalności wspierających rozwój nowych technologii analizowało szanse i zagrożenia dla przedsiębiorców z branży energetycznej, jakie niesie ze sobą rewolucja przemysłowa. Dyskusja toczyła się w Kielcach podczas zorganizowanej przez ZPUE inspirującej konferencji pod hasłem "Biznes i innowacje. Dobre praktyki, szanse i zagrożenia".

Gromkimi brawami nagrodzono wystąpienie Janusza Petrykowskiego, prezesa ZPUE, który otworzył spotkanie. Z jego ust padło wiele pytań w stronę przedsiębiorców, uczestników Konferencji i nas wszystkich - beneficjentów zdobyczy cywilizacyjnych na temat, jak rozumiemy znaczenie słowa innowacja i świat, w którym dzisiaj żyjemy. Słuchacze mogli dowiedzieć się także gdzie w dzisiejszym nurcie zmian jest firma ZPUE i gdzie widzi swoje miejsce w najbliższej przyszłości.Konferencja była pewnego rodzaju prowokacją uczestników - ludzi biznesu z branży elektroenergetycznej i nie tylko, do perspektywicznego myślenia, do otwierania się na nowe technologie i możliwości, do stawiania odważnych kroków w przyszłość, która coraz częściej wyprzedza naszą wyobraźnię. Przesłaniem, jakie towarzyszyło wystąpieniom prelegentów była konieczność aktywizacji stabilnych gospodarczo podmiotów na rzecz smal biznesu. Padło wiele przykładów angażowania się firm w nowoczesne projekty, przez choćby wsparcie startupów i dedykowane programy akceleracyjne, nie pominięto również znaczenia właściwej oceny i wyceny technologii w aspektach inwestycyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się tematyka związana z elektromobilnością. Uczestnicy dzięki prelekcji Roberta Barskiego, Prezesa Zarządu Smart Data Lights Sp. z o.o. eksperta ds. technologii w Polsko - Amerykańskiej Radzie Współpracy dowiedzieli się między innymi jak w procesie rozwoju e-mobility wygląda Polska na tle świata i jak może wyglądać w niedalekiej przyszłości. Okazało się, co udowodnił w swoim wystąpieniu Stanisław Gawron z Instytutu Napędów i Maszyn elektrycznych KOMEL, że w polskich inżynierach, konstruktorach i naukowcach drzemie ogromny potencjał. Podobnie ma się sprawa z informatykami, którzy należą do grona najlepszych specjalistów na świecie. Obecnie znajdują się na trzecim miejscu w klasyfikacji najlepszych programistów komputerowych opracowanej przez Topcoder (specjalistyczna strona internetową skupiającą programistów z całego świata). Nasz kraj w rankingu wyprzedzają tylko Rosja i Chiny.

Spotkanie zakończył Łukasz Nieradko, dyrektor ds. rozwoju i technologii ZPUE S.A. W podsumowaniu podkreślił, że drogą do przełomowych odkryć i koniecznością dla tych, którzy tworzą polską gospodarkę jest śmiałe sięganie po nieszablonowe rozwiązania oraz, że ZPUE tą drogą podążą i zachęca innych do otwarcia się na nowe możliwości.
ZPUE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE