ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZE PAK: decyzja RDOŚ w Poznaniu w sprawie odkrywki Ościsłowo pozbawiona jest argumentów merytorycznych
14.03.2017r. 10:42

Odmowna decyzja Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu w sprawie określenia środowiskowych uwarunkowań dla odkrywki Ościsłowo pozbawiona jest argumentów merytorycznych oraz nie została poparta żadnymi ekspertyzami potwierdzającymi negatywny wpływ na środowisko w przypadku zastosowania rozwiązań zaproponowanych przez PAK KWB Konin - uważa ZE PAK, do którego należy kopalnia.

- Decyzja RDOŚ w Poznaniu nie jest ostateczna.W ocenie Spółki wydana decyzja pozbawiona jest argumentów merytorycznych oraz nie została poparta żadnymi ekspertyzami potwierdzającymi negatywny wpływ na środowisko w przypadku zastosowania rozwiązań zaproponowanych przez PAK KWB Konin Ponadto jest sprzeczna z deklaracjami organów państwa w kwestii wspierania działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju - czytamy w komunikacie ZE PAK.


W ocenie spółki decyzja RDOŚ rozmija się także z deklaracjami składanymi w procesie prywatyzacji PAK KWB Konin.

ZE PAK podkreśla przy tym, że odkrywka Ościsłowo to obecnie jedyna inwestycja w sektorze energetyki konwencjonalnej realizowana przez prywatnego inwestora i zaznacza, iż jej potencjalne zablokowanie wiąże się z szeregiem poważnych negatywnych następstw o charakterze gospodarczym i społecznym o zasięgu regionalnym i krajowym.

Spółka zapowiada również, że będzie podejmować działania zmierzające do uzyskania stosownych decyzji umożliwiających prowadzenie działalności wydobywczej zgodnie ze swoją strategią, której celem jest zapewnienie niezakłóconej pracy aktywów wytwórczych.
Jak tłumaczy ZE PAK odkrywka Ościsłowo ma zapewnić paliwo dla zmodernizowanych aktywów wytwórczych apółki.

Spółka zapowiada również, ze przeprowadzi analizy badając wpływ wydanej decyzji na wszelkie aspekty funkcjonowania grupy kapitałowej, a w szczególności zabezpieczenie i terminowość dostaw węgla. Natomiast ZE PAK KWB Konin zapowiada złożenie stosownego odwołania odwołania od decyzji RDOŚ.

W ubiegły piątek 10 marca br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu odmówił określenia środowiskowych uwarunkowań dla wydobyciu odkrywki węgla brunatnego Ościsłowo. Poznański RDOŚ uzasadniając swoją odmowną decyzję wyjaśnia, że świetle zgromadzonych dowodów stwierdzono, iż istnieje wysokie prawdopodobieństwo znacząco negatywnego wpływu przedsięwzięcia na Jezioro Wilczyńskie, będące przedmiotem ochrony obszaru Natura 2000.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: opiekun 15.03.2017r. 10:46
Decyzja została przez RDOŚ w Poznaniu wypracowana w sposób zasługujący na bardzo pozytywną ocenę. Wypowiedzi PAK KWB... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: gość 16.03.2017r. 04:54
Na świecie ludzie umierają nie dla tego że nie ma kopalni czy prądu tylko dla tego że nie ma wody ,którą chcą wysłać... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE