ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany składzie zarządu Enei Połaniec
15.03.2017r. 19:22

Z dniem 14 marca nastąpiły zmiany w składzie zarządu Enei Elektrowni Połaniec, spółki zarządzającej Elektrownią Połaniec, którą Enea kupiła od francuskiego Engie.

Po finalizacji transakcji, Enea rozpoczyna proces włączenia Połańca do grupy. W najbliższych tygodniach Enea Połaniec w formalny sposób przystąpi do Grupy Enea. Już teraz rozpoczyna się ewolucyjny proces integracji spółki z Grupą. Obowiązujące w Enei procedury i zasady będą wdrażanie w Elektrowni Połaniec.

Z dniem 14 marca nastąpiły zmiany w składzie zarządu Enei Elektrowni Połaniec. Alfreda Świtek, związana od początku swojej kariery zawodowej z Elektrownią Połaniec, pozostaje na stanowisku prezesa firmy. W zarządzie zasiądą także: Lech Żak - wiceprezes ds. technicznych oraz Dawid Klimczak - wiceprezes ds. zarządzania portfelem. Enea podkreśla, że włączając Elektrownię Połaniec do Grupy będzie korzystać z dobrych doświadczeń tej firmy i kompetencji jej pracowników.

Alfreda Świtek ukończyła studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie Ekonomiki i Organizacji Obrotu i Usług ze specjalizacją Nowoczesne Metody Sterowania Systemem Obrotu Towarowego, zdobywając tytuł magistra Ekonomii. W 1989 r. ukończyła studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie o specjalności Metody Zarządzania, zaś w 2001 r. na tej samej uczelni ukończyła kolejne studia podyplomowe w zakresie Rachunkowości i Finansów. Obecnie jest w trakcie realizacji uprawnień na biegłego rewidenta. Od maja 2014 r. pełniła funkcję Prezesa Zarządu ENGIE Energia Polska S.A, z Elektrownią Połaniec jest związana od 1991 r.
Lech Żak, wiceprezes ds. technicznych jest absolwentem kierunku Elektroenergetyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Ukończył również m.in. kierunkowe studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Wielkopolskiej Szkole Biznesu. Związany z branżą energetyczną od ponad 40 lat, przeszedł wszystkie szczeble doświadczenia zawodowego, od zadań inżynierskich po menedżerskie. Był m.in. pierwszym prezesem Enei Operator. Posiada wszelkie uprawnienia zawodowe niezbędne w elektroenergetyce, jest autorem innowacyjnych rozwiązań z zakresu organizacji i finansowania projektów typu ESCO oraz wzorów użytkowych z dziedziny energetyki. Umiejętności zawodowe przekłada także na społeczną pracę w stowarzyszeniach branżowych, m.in. jako Prezes Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Dawid Klimczak, wiceprezes ds. handlu i zarządzania portfelem jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uczelni Łazarskiego, Szkoły Głównej Handlowej oraz Politechniki Poznańskiej. Posiada liczne licencje maklerskie, m.in. European Energy Exchange, Energy Exchange Austria, EUREX Exchange oraz Maklera Giełd Towarowych. Specjalizuje się w dziedzinach: proprietary trading, origination, handel węglem energetycznym oraz obrót gazem ziemnym zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Z energetyką związany od 8 lat, w marcu 2016 r. objął funkcję prezesa Enei Trading, spółki odpowiedzialnej za handel hurtowy w Grupie Enea. Będzie łączył pracę w obu zarządach.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: nono 15.03.2017r. 21:48
niemała niespodzianka
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE