ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Iran deklaruje zamrożenie wydobycia na poziomie 3,8 mln baryłek, jeśli porozumienie naftowe zostanie wydłużone
17.03.2017r. 05:54

- Iran jest gotów zamrozić wydobycie ropy na poziomie 3,8 mln baryłek, o ile porozumienie naftowe zostanie wydłużone o kolejne pół roku - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl irański minister ropy Bijan Zanganeh. Nie jest to jednak kosztowna deklaracja, bo Irańczycy i tak nie mają pieniędzy na zwiększenie wydatków.

Według irańskiego ministra priorytetem dla resortu jest poprawa technologii wydobycia oraz rozwój eksploatowanych wspólnie z innymi krajami złóż ropy.

- Obecnie prowadzimy rozmowy ze stroną iracką o wspólnym wydobyciu ropy na dwóch złożach w prowincji Kermanszach oraz jednego złoża w prowincji Chuzestan - powiedział minister.

Jednak zdaniem Nikołaja Kożanowa z Chatham House Associate ta deklaracja strony irańskiej jest spowodowana osiągnięciem maksymalnego poziomu wydobycia. - Bez nowych inwestycji Iran nie będzie w stanie zwiększyć wydobycia - powiedział.
Według niego nowe inwestycje są niezbędne do utrzymania i zwiększenia wydobycia, gdyż jak zauważa ekspert, irański sektor naftowy jest w nie najlepszej kondycji.

Aby ją poprawić po zniesieniu międzynarodowych sankcji, Iran zaoferował nowy model kontraktów naftowych typu IPC. Został opracowany po to, aby zwiększyć atrakcyjność projektów i przyciągnąć zagranicznych inwestorów. Teheran oferuje kontrahentom udział w poszukiwaniach i wydobyciu. Jak podkreśla Kożanow, wypowiedzi dotyczące zamrożenia poziomu wydobycia mogą być próbą uzyskania korzyści politycznej z tej sytuacji - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE