ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naimski: połączenie elektroenergetyczne Polski i Litwy przez Morze Bałtyckie hipotetycznie możliwe
17.03.2017r. 12:12

Jak poinformował BiznesAlert.pl, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zorganizował spotkanie z dziennikarzami w siedzibie ministerstwa energii. Skomentował pomysł budowy połączenia elektroenergetycznego z Polski na Litwę przez Morze Bałtyckie.

- Kabel Kłajpeda - Władysławowo - to jeden z hipotecznych projektów - połączenie stałoprądowe jest do pomyślenia - przyznał.
- To jest jeden z powodów dla którego w przypadku Nord Stream jest rozważana kwestia bezpieczeństwa. Każda tego typu inwestycja jest chroniona przez służby specjalne i to budzi niepokój o ich zbliżanie się do Szwecji. Są połączenia stałoprądowe pod Bałtykiem. Mamy kabel ze Szwecją i tam bywają problemy techniczne, a nie polityczne. To jest sytuacja w której trzeba dbać o bezpieczeństwo jak najlepiej, ale nie wyklucza to inwestycji - podkreślił cytowany przez BiznesAlert.pl Naimski. - Z powodów politycznych, a nie ekonomicznych nie odrzucamy takich projektów, ale będziemy dążyć aby były zgodne z planami Polski i nie wpływały na jej bezpieczeństwo energetyczne.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ABC 17.03.2017r. 13:33
Czyli co? Jesteśmy za a nawet przeciw.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE