ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naimski: open season Baltic Pipe planowane na marzec, kontrakty przesyłowe na jesień 2017 r.
17.03.2017r. 12:28

Jak poinformował BiznesAlert.pl, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski zorganizował spotkanie z dziennikarzami w siedzibie ministerstwa energii. Zdradził, że bliski jest przełom w ramach budowy połączenia gazowego z Norwegią.

- Projekt Bramy Północnej jest w ostatniej fazie dojrzewania przed ogłoszeniem kwestii praktycznych - zadeklarował minister. - Pierwsza faza open season dla tej trasy przesyłowej będzie ogłoszona prawdopodobnie do końca marca. Harmonogram tej inwestycji zakłada w sposób niepodważalny, że musi być gotowa do 2022 roku. Mamy bardzo małą rezerwę czasową.

Chodzi o open season dla projektu Baltic Pipe, czyli gazociągu Polska-Dania, który ma być elementem Korytarza Norweskiego łączącego te kraje z Norwegią.

- Jesteśmy w finalnych rozmowach pomiędzy Gaz-System, Energinet.dk, na poziomie ministrów i premierów. Mamy zrozumienie duńskiej strony w tej kwestii, ponieważ jesteśmy zdeterminowany, aby ten projekt przeprowadzić. W zasadzie do rozwiązania pozostają sprawy techniczne - dodał Naimski.
- Kiedy trasa pod Bałtykiem zostanie uzgodniona, to strona norweska w tym projekcie oczywiście jest. Jesteśmy na każdym poziomie w kontakcie z Norwegami. Inwestycje będą przede wszystkim prowadzone przez Gaz-System i Energinet.dk. Wpięcie do systemu duńskiego to technicznie i inwestycyjnie najmniejszy problem - dodał.

Co istotne, minister podkreślił, że przeciwko ROK opowiadają się także Niemcy. Jednak temat będzie dyskutowany w Radzie Europejskiej dopiero po 2018 roku, kiedy władza w Berlinie może się zmienić. Tymczasem zdania partii w Bundestagu na ten temat są różne.

- Jesienią mają zostać podpisane kontrakty przesyłowe, a w konsekwencji będzie realizowany cały harmonogoram - zadeklarował cytowany przez BiznesAlert.pl minister. - W tym roku będzie decyzja, czy Korytarz Norweski powstanie.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Przyjaciel 20.03.2017r. 10:18
A co przeszkadza w rozpoczęciu projektu budowlanego?
Zauważam poważne opóżnienie !!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE