ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Na wyspach archipelagu Scilly zostanie uruchamiany pilotaż rozwiązań opartych o czyste technologie
17.03.2017r. 12:46

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, na wyspach archipelagu Scilly położonego na zachód od wybrzeży Kornwalii jest uruchamiany pilotażowy projekt budowy lokalnych systemów energetycznych w oparciu o czyste technologie. Cel to zwiększenie niezależności energetycznej i optymalizacja generacji i zużycia produkowanej na miejscu energii.

Pilotaż realizowany na wyspach zamieszkanych przez około 2,2 tys. osób zakłada połączenie technologii z zakresu kształtowania popytu na energię, wykorzystania OZE, elektrycznej motoryzacji i magazynów energii w lokalnych, wyspowych systemach elektroenergetycznych. Wypracowane w ten sposób rozwiązania będzie można przenieść na większe obszary.

Autorzy projektu Smart Energy Islands chcą wypracować rozwiązania zmierzające do zmniejszenia rachunków za energię mieszkańców również innych brytyjskich wysp o 40 proc. do roku 2025. Do tego czasu 40 proc. energii ma pochodzić na nich ze źródeł odnawialnych, a każde 2 auta na 5 jeżdżących po nich samochodów mają być zasilane energią elektryczną.

Obecnie potencjał odnawialnych źródeł energii na wyspach archipelagu Scilly to około 720 kW, z czego większość to domowe instalacje fotowoltaiczne. Dzięki projektowi Smart Energy Islands ten potencjał ma się wkrótce podwoić - zostanie zainstalowanych 100 domowych systemów fotowoltaicznych, a dodatkowo powstaną dwa systemy PV o mocy po 50 kW.

Koszt projektu realizowanego na wyspach archipelagu Scilly wyniesie 10,8 mln funtów, z czego 8,6 mln funtów ma pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Systemy zarządzania energią dla mikrosystemów energetycznych na wyspach archipelagu Scilly dostarczy brytyjska firma Moixa. Dostarczone przez nią rozwiązania mają - poprzez wypracowanie określonych algorytmów - optymalizować proces ładowania samochodów elektrycznych z uwzględnieniem aktualnego stanu sieci elektroenergetycznej oraz wykorzystania ich akumulatorów jako magazynów energii.

System zaprojektowany przez Moixa ma w końcu przyczynić się do optymalizacji wykorzystania energii produkowanej z domowych instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo lepszemu zagospodarowaniu energii z PV ma służyć wykorzystanie jej w systemach grzewczych.

- Złagodzenie obciążenia systemów energetycznych wysp pozwoli im na większe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i budowę niezależności energetycznej (...) Zadaniem firmy Moixa będzie pokazanie, jak zwykli ludzie mogą odegrać kluczową rolę w tworzeniu systemu energetycznego przyszłości. Domowe baterie i samochody elektryczne, kontrolowane przez inteligentne oprogramowanie, pomogą w stworzeniu niezawodnego, efektywnego kosztowo, niskoemisyjnego systemu energetycznego, który przełoży się na oszczędności w gospodarstwach domowych i lokalnych wspólnotach - komentuje Moixa.

Brytyjska firma uczestniczy też w innym pilotażowym projekcie, którego celem jest przetestowanie modelu wirtualnej elektrowni w domach wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE