ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: paliwa najtańsze od grudnia
17.03.2017r. 16:07

Coraz tańsza ropa na świecie oraz mocniejszy złoty sprzyjają spadkom cen paliw na polskich stacjach - wskazują analitycy. Podkreślają, że kierowcy tankują najtaniej od grudnia, a ceny paliw mogą jeszcze spaść.

Eksperci BM Reflex wskazują, że w bieżącym tygodniu obniżki cen benzyn i diesla wynosiły średnio 5-6 groszy na litrze. Z kolei, autogaz potaniał o 3 grosze na litrze. W sumie od początku marca spadki wynoszą odpowiednio 12 i 7 gr/l.

"Za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy około 4,67 zł, benzyny bezołowiowej 98 - 4,98 zł, oleju napędowego - 4,53 zł, autogazu - 2,19 zł. Najmniej za benzyny i oleju napędowy zapłacimy w województwie dolnośląskim, tu za litr bezołowiowej 95 i diesla płacimy odpowiednio po 4,57 zł i 4,45 zł. Najdroższą benzynę mamy w województwie zachodniopomorskim (4,73 zł), a diesel w województwie warmińsko-mazurskim (4,60zł/l). Najmniej za litr autogazu płacimy w województwach łódzkim i świętokrzyskim po 2,15 zł, podczas gdy w województwie zachodniopomorskim najwięcej 2,25 zł" - napisali analitycy. BM Reflex dodało, że w porównaniu z analogicznym okresem 2016 r. paliwa są droższe odpowiednio o: benzyna bezołowiowa 95 - 62 gr/l, olej napędowy - 63 gr/l, a LPG - 54 gr/l.

Eksperci wskazują jednak, że w przyszłym tygodniu ceny na polskich stacjach powinny nadal spadać. Według BM Reflex można liczyć na korekty rzędu 5 groszy na litrze.
Analitycy e-petrol.pl prognozują, że w przyszłym tygodniu 98. kosztować będzie w przedziale 4,89-4,99 zł/l, Pb95 - 4,56-4,68 zł/l, diesel 4,44-4,55 zł/l, a autogaz 2,15-2,23 zł/l.

"Warto wspomnieć, że w obecnej sytuacji nie wszystkie stacje będą realizować obniżki równomiernie. Dlatego możliwe będzie pojawianie się zróżnicowanych rezultatów na pylonach w zależności od szybkości wprowadzania na stacje paliw zakupionych w hurcie po niższych cenach" - dodali eksperci e-petrol.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE