ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowy magazyn energii od BMZ. Większa pojemność w tych samych gabarytach
17.03.2017r. 16:31

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl. targi Energy Storage Europe 2017, które odbywały się w tym tygodniu w Dusseldorfie, były okazją do zaprezentowania nowych technologii z zakresu magazynowania energii. Uwagę zwracają rozwiązania zaprezentowane przez producentów z Niemiec.

Nowe magazyny energii zaprezentowały m.in. firmy z Niemiec i Azji. Niemiecki Tesvolt pokazał magazyn energii, zawierający baterie nowej generacji dostarczone przez Samsung SDI, którego żywotność ma wynieść przynajmniej 30 lat.

Inny niemiecki producent baterii i magazynów energii - BMZ -zaprezentował nowy, domowy magazyn energii w wersji ESS 9.0 o lepszych parametrach od poprzednich modeli.

Pojemność pojedynczego modułu magazynu energii EES 9.0 to 8,5 kWh, jednak może on być skalowalny nawet do 12 jednostek połączonych równolegle, dzięki czemu można zbudować magazyn o pojemności wynoszącej nawet do 102 kWh. Zaletą magazynu energii BMZ ma być ponadto moc rozładowania dochodząca do 18 kW.

- W tym samym gabarycie, co ESS 7.0 (poprzedni model o pojemności 6,74 kWh - red.), udało nam się zmieścić 8,5 kWh - co oznacza wzrost gęstości energii o kilkanaście procent - dzięki najnowocześniejszym ogniwom litowo-jonowym w technologii nikiel-mangan-kobalt - komentuje Maciej Gajda, kierownik rozwoju produktu w BMZ.

Rozmiary magazynu energii EES 9.0, podobnie jak EES 7.0, wynoszą 638x421x487 mm, a jego waga to 97 kg.

Deklarowana liczba cykli ładowania to 5 tys. przy DOD na poziomie 80 proc. i wydajności 95 proc. Gwarancja na parametry wynosi 7 lat.

Przedstawiciel niemieckiej firmy ocenia, że najważniejszą cechą nowego magazynu energii jest wysoki, wieloetapowy poziom bezpieczeństwa, a każdy moduł posiada swoje dodatkowe zabezpieczenie na wypadek jego awarii.
Na razie produkt niemieckiej firmy jest kompatybilny z falownikami Sunny Island SMA, jak również jednostkami Victron Energy.

Początkowo nowy magazyn energii ma być dostępny w Niemczech, Austrii, Francji, ale także w Polsce - jak zaznacza niemiecka firma - z uwagi na posiadaną w naszym kraju, drugą największą fabrykę BMZ.

W Niemczech magazyn energii firmy BMZ podlega pod program federalnych dopłat do tego rodzaju inwestycji, który jest dedykowany gospodarstwom domowym. Obecnie wysokość dopłaty wynosi 19 proc., a od lipca br. zostanie ona zmniejszona do 16 proc.

W Polsce BMZ posiada swoje centrum wsparcia technicznego, które znajduje się w Gliwicach.

Ceny magazynu energii EES 9.0 mają być znane w II kwartale br., a rozpoczęcie dostaw przewidziano na III kwartał.

Pilotażową instalację sześciu połączonych magazynów energii EES 7.0 w naszym kraju BMZ wykonał dla jednego z klientów w Warszawie, tworząc z nich podstawowy element domu niezależnego energetycznie.

Jak zaznacza BMZ, pomimo, że dom jest podłączony do sieci elektroenergetycznej, jest ona teraz jedynie awaryjnym źródłem zasilania, a na rachunku otrzymywanym z zakładu energetycznego pojawiają się jedynie koszty stałe. Dla inwestora takie rozwiązanie stanowiło zresztą remedium na niestabilne dostawy energii i występujące kilkadziesiąt razy w roku przerwy w dostawach energii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE