ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz szuka dostawców gazu
20.03.2017r. 09:08

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Ukraińcy szukają dostawcy gazu na okres grzewczy następnej zimy.

Naftogaz rozpoczął procedurę wstępnej kwalifikacji do wyboru spółki, która dostarczy gaz ziemny na Ukrainę, w ramach przetargu na zakup surowca w sezonie grzewczym 2017-2018. Środki na ten cel mają pochodzić z kredytu w wysokości 300 mln dolarów udzielonego przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) - informuje biuro prasowe ukraińskiej spółki. Zgodnie z założeniami do zakupu ma dojść między 15 maja 2017 a 20 stycznia 2018 roku.

- Wart 300 mln dolarów projekt zakłada zakup gazu i dostarczenie go na Ukrainę przez połączenia gazowe z Unią Europejską - informuje biuro prasowe Naftogazu. Dodaje, że trzecia wstępna runda kwalifikacyjna dla spółek ma odbyć się w pierwszym kwartale 2017 roku.

Jak zaznaczają przedstawiciele spółki, przetarg na dostawy surowca ma zostać ogłoszony w trakcie najbliższego sezonu grzewczego 2017-2018. Termin składania dokumentów mija 18 kwietnia 2017 roku.
Warto przypomnieć, że we wrześniu 2015 roku EBOiR przyznał Naftogazowi 300 mln dolarów kredytu na zakup gazu od europejskich spółek. Pod koniec maja 2016 roku koncern spłacił ostatnią transzę wraz z odsetkami. Ukraińska spółka ponownie zaciągnęła kredyt, również w wysokości 300 mln dolarów, aby sfinansować zakup surowca w sezonie grzewczym 2016-2017. Ponadto Kijów wykorzystuje w tym celu instrumenty w postaci gwarancji finansowych udzielonych przez Bank Światowy oraz Overseas Private Investment Corporation.

W 2016 roku Naftogaz importował z Europy 8,2 mld m3 gazu, co w porównaniu z 2015 rokiem oznacza spadek o 1 mld m3 (-11 procent) - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE