ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Parlament Europejski zagłosował przeciwko niewiążącemu wezwaniu do zakazu poszukiwań ropy i gazu w Arktyce
20.03.2017r. 09:18

Jak poinformował BiznesAlert.pl, 16 marca parlamentarzyści w głosowaniu 414 do 180 opowiedzieli się przeciwko zakazowi poszukiwań w Arktyce i za wzmocnioną współpracą Komisji Europejskiej i państw członkowskich w celu ustalenia międzynarodowych zasad tego rodzaju prac.

Zieloni w Parlamencie Europejskim i ekologiczne organizacje pozarządowe wyraziły zaniepokojenie planami Norwegii, która chce rozwijać wydobycie na Morzu Barentsa. Opowiadają się za zakazem odwiertów na zamarzających wodach. Jednak Oslo zapewnia , że odwierty odbędą się daleko od Arktyki na wodach, które nie zamarzają, więc apel nie odbije się negatywnie na norweskiej działalności. Norwedzy lobbowali przeciwko zapisom raportu na temat ich działalności.

W ostatecznej wersji autorzy raportu z Estonii i Finlandii przekonują, że poszukiwania węglowodorów w Arktyce leżą w gestii państw członkowskich, ale powinny odbywać się w zgodzie z prawem i najwyższymi standardami środowiskowymi. Nie ma wzmianki o zakazie poszukiwań.
Jak ustalił BiznesAlert.pl, przeciwko zakazowi opowiedzieli się także Polacy, którzy liczą na współpracę energetyczną z Norwegią i Danią, czyli krajami arktycznymi zainteresowanymi odwiertami. Wspólnota interesów została zaznaczona podczas szczytu NATO, gdzie Polska, Dania i Norwegia opowiedziały się za zabezpieczeniem morskich szlaków dostaw w Arktyce i na Morzu Bałtyckim przed nowymi zagrożeniami. Z ich inspiracji w komunikacie ze Szczytu pojawiły się zapisy na ten temat.

Polacy, Duńczycy i Norwedzy przygotowują się do realizacji projektu Korytarza Norweskiego, czyli połączenia gazociągowego złóż norweskich z rynkami w Polsce i Danii. W celu zabezpieczenia bazy surowcowej Norwedzy muszą kontynuować poszukiwania. Statoil planuje w nadchodzących latach utrzymać poziom wydobycia w okolicach 100 mld m3 rocznie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE