ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Opóźnia się budowa elektrowni na Krymie
20.03.2017r. 12:11

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w trzecią rocznicę aneksji Krymu pojawiają się informacje o opóźnieniu budowy elektrowni, która zgodnie z obietnicą prezydenta Rosji ma zapewnić półwyspowi dostawy energii niezależne od Ukrainy kontynentalnej.

- Budowa elektrowni na Krymie może zakończyć się z kilkumiesięcznym opóźnieniem - powiedział w rozmowie z dziennikarzami rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak. Rosja buduje na okupowanym Krymie dwie elektrownie o łącznej mocy 940 MW.

Za budowę elektrowni odpowiada spółka córka Rostehu Technopromexport. W lutym tego roku prezes Rostechu Sergiej Czemezow mówił, że turbiny gazowe dla krymskich elektrowni Rosja kupi w Iranie, co ma związek z problemami w dostawach tego typu urządzeń od europejskich dostawców. Są one zakazane ze względu na nałożone wobec Rosji sankcje właśnie za nielegalną aneksję półwyspu.
Wcześniej źródła Reutersa informowały, że Rosja zamierza zainstalować w krymskich elektrowniach turbiny, który miały zostać wyprodukowane w należącej do joint venture Siemensa i Siłowyje Masziny fabryce, w którym niemiecki koncern posiada 65 procent udziałów. W marcu 2015 roku Technopromexport nabył w niej cztery turbiny o mocy 187 MW każda.

Siemens oraz Technopromexport kategorycznie zdementowały informacje o tym, że należące do niemieckiej spółki technologie turbin gazowych będą wykorzystywane na Krymie. Potwierdziły jedynie, że kontrakt przewiduje dostawy dla nowych elektrowni w Taman (Kraj Krasnodarski), a nie dla okupowanego półwyspu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE