ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd Lotosu rozmawiał ze związkami zawodowymi o nowym systemie wynagradzania w spółce
20.03.2017r. 12:22

Jak poinformował BiznesAlert.pl, w czwartek, 16 marca br., odbyło się spotkanie związków zawodowych z pracodawcą, którego celem było wypracowanie docelowego porozumienia w obliczu oficjalnego zakończenia rozmów dotyczących wzrostu wynagrodzeń w Grupie Lotos S.A.

W części spotkania uczestniczyli członkowie Zarządu spółki, którzy przedstawili stronie społecznej argumenty uzasadniające decyzję o nie przyznaniu w 2017 roku podwyżki systemowej wszystkim pracownikom, co spotkało się ze zrozumieniem przedstawicieli związków.

Strony zgodziły się, że nowy system wynagradzania i premiowania pracowników powinien w większym stopniu, niż dotychczas, spełniać funkcję motywacyjną na obecnym etapie rozwoju spółki. Działania te w żadnym wypadku nie oznaczają wypowiedzenia obowiązującego od 2004 r. w Grupie Lotos S.A. Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy.Pracodawca zaproponował wypłatę Pracownikom spółki, objętym ZUZP, w 2017 r. nagrody specjalnej w kwocie brutto 3 500 złotych dla każdego pracownika. W toku rozmów ustalono wysokość nagrody na poziomie 4 000 zł brutto.

Pomimo znacznego zbliżenia stanowisk stron, nie udało się zawrzeć porozumienia ze wszystkimi związkami zawodowymi działającymi w spółce. Nie zważając na ten fakt, Zarząd Grupy Lotos S.A., mając na uwadze bardzo dobre wyniki finansowe firmy oraz chcąc docenić zaangażowanie Pracowników, podjął decyzję co do realizacji postanowień w nim zawartych, a co za tym idzie wypłaty ww. nagrody specjalnej.W tym miejscu Zarząd Grupy Lotos S.A. pragnie wyrazić uznanie dla tych związków zawodowych, które uznały za słuszne podpisanie porozumienia i przyczyniły się do wypracowania konsensusu.
Już w kwietniu, wraz z wypłatą za marzec, każdy Pracownik objęty ZUZP otrzyma wypłatę pierwszej części nagrody specjalnej w wysokości 2 000 złotych brutto. Do otrzymania tej nagrody uprawnieni są wszyscy Pracownicy zatrudnieni w spółce w dniu jej wypłaty oraz będący w zatrudnieniu w dniu 2 stycznia 2017 roku. Wypłata drugiej nagrody specjalnej, również w kwocie 2 000 złotych brutto, przewidziana jest w terminie do 15 grudnia 2017 r. Uprawnionymi do otrzymania tej nagrody będą Pracownicy zatrudnieni w spółce w dniu wypłaty tej nagrody oraz pozostający w zatrudnieniu w GL S.A. w dniu 2 stycznia 2017 roku.

Wypłata Pracownikom obu nagród specjalnych nie zmienia dotychczasowego stanowiska Zarządu co do przeprowadzenia okresowego przeglądu wynagrodzeń oraz dokonywania zmian wynagrodzeń w indywidualnych przypadkach - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE