ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Usługi DSR - odbiorcy mogą brać aktywny udział w bilansowaniu KSE
22.03.2017r. 13:37

Usługę DSR może świadczyć każdy odbiorca posiadający zdolności redukcji obciążenia przyłączone do napięcia powyżej 1 kV. W zależności od potencjału redukcji odbiorca może zawrzeć umowę bezpośrednio z PSE S.A. lub z podmiotem agregującym, który będzie go reprezentował w relacji z PSE S.A.

W dniu 8 marca 2017 r. na stronie internetowej PSE S.A. zostało zamieszczone ogłoszenie zawierające Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) dla dwóch postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, sektorowego w trybie przetargu nieograniczonego na świadczenie usługi redukcja zapotrzebowania na polecenie OSP:
• Program Gwarantowany pod linkiem: http://www.pse.pl/index.php?dzid=265&did=3288 oraz
• Program Bieżący pod linkiem: http://www.pse.pl/index.php?dzid=265&did=3289

Program Gwarantowany jest skierowany do odbiorców, którzy mogą zagwarantować wykonanie redukcji w okresie kontraktacji. W zamian za to otrzymują oni wynagrodzenie za pozostawanie w gotowości do redukcji. W przypadku wykorzystania potencjału redukcji, odbiorcy otrzymują dodatkowe wynagrodzenie za obniżenie zużycia energii elektrycznej.

Jednym z warunków przystąpienia do Programu Gwarantowanego jest oferowanie Produktu/Produktów dostarczanych za pomocą certyfikowanych Obiektów Redukcji (ORed). PSE S.A. zamieściły pod linkiem http://www.pse.pl/index.php?modul=10&gid=562 Kartę aktualizacji nr CB/17/2017 Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej - część bilansowanie systemu i zarządzanie ograniczeniami systemowymi, w której są zawarte zasady dotyczące ORed. Zgodnie z nimi w celu uzyskania certyfikatu dla ORed należy złożyć wniosek o jego wydanie do operatora sieci, do którego przyłączony jest dany ORed. Wzór wniosku dostępny jest pod linkiem: http://www.pse.pl/index.php?dzid=14&did=3290.

Program Bieżący skierowany jest do odbiorców, którzy mogą redukować swoje zapotrzebowanie jedynie w pewnych podokresach okresu kontraktacji, zależnych od bieżących warunków ich funkcjonowania. Odbiorcom tym przysługuje wynagrodzenie za zrealizowanie redukcji i nie przysługuje wynagrodzenie za pozostawanie w gotowości do wykonania redukcji.

Przystąpienie do Programu Bieżącego nie nakłada na usługodawców obowiązku posiadania certyfikowanych ORed w dniu składania ofert i zawarcia Umowy. Wskazanie certyfikowanych ORed wymagane jest w memencie, kiedy usługodawca będzie oferował wykonanie usługi, co jest dokonywane w cyklach dobowych, tj. najwcześniej w dobie poprzedzającej okres redukcji.
PSE

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ABC 22.03.2017r. 16:53
Teoretycznie to dobry pomysł, ale w praktyce przez ponad 5 lat PSE zakupiło na kilku przetargach mniej (w sumie) niż... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE