ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dalszy spadek cen modułów fotowoltaicznych
23.03.2017r. 14:14

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, na początku 2017 r. na globalnym rynku fotowoltaicznym kontynuowany jest trend spadku modułów PV.

Platforma pvXchange podaje, że przeciętne ceny krystalicznych modułów fotowoltaicznych (mono- i poli-) w ubiegłym miesiącu wyniosły w przypadku produktów niemieckich około 0,47 euro/W i były niższe o 2,08 proc. w porównaniu do średnich cen w styczniu br., a także o 20,34 proc. niższe od cen odnotowanych w styczniu 2016 r

Przeciętne ceny modułów produkcji japońskiej i koreańskiej w ubiegłym miesiącu miały wynieść 0,55 euro/W i były niższe o 3,51 proc. od cen odnotowanych w styczniu br. oraz o 16,67 proc. niższe od poziomu ze stycznia 2016 r.

Średnie ceny modułów chińskich miały natomiast w ubiegłym miesiącu wynieść 0,49 euro/W. W tym przypadku ceny w stosunku do wcześniejszego miesiąca nie uległy zmianie, natomiast w porównaniu do stycznia 2016 r. odnotowano spadek o 12,5 proc.

Najniższe były natomiast ceny modułów wyprodukowanych w południowo-wschodniej Azji. Wyniosły w lutym przeciętnie 0,39 EUR/W, spadając w stosunku do stycznia br. o 2,5 proc. oraz o 18,75 proc. w porównaniu do stycznia 2016 r.
Azjatycka firma konsultingowa EnergyTrend, która publikuje zestawienia średnich cen ogniw i modułów fotowoltaicznych, podaje z kolei, że obecnie przeciętna cena modułów polikrystalicznych wynosi 0,366 dol./W (0,34 euro/W), przy czym najniższe ceny w tej grupie modułów wynoszą 0,32 dol./W (0,3 euro/W), a najwyższe 0,37 dol./W.

Natomiast ceny modułów monokrystalicznych mają się kształtować - według EnergyTrend - na poziomie około 0,376 dol./W (0,35 euro/W), przy czym najniższe ceny modułów typu mono wynoszą 0,36 dol./W, a najwyższe 0,38 dol./W.

Podawane przez EnergyTrend przeciętne ceny ogniw polikrystalicznych wynoszą około 0,195-0,2 dol./W (ok. 0,18-0,19 euro/W), a ogniw monokrystalicznych około 0,24 dol./W (0,22 euro/W).

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE