ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE

Angielska fundacja zajmująca się badaniami nad globalnym ociepleniem opublikowała raport o stanie klimatu i nie stwierdzono nic, co nie można by uznać za naturalne zmiany
30.03.2017r. 02:29

22 marca br. został opublikowany raport o stanie klimatu w 2016 r. pod red. prof. dr Ole Humlum z Centrum Uniwersyteckiego na Svalbardzie (Norwegia), w którym podsumowano wyniki badań nad rzeczywistym stanem klimatu, a które pozostają w zdecydowanej opozycji do zwykłego alarmizmu innych raportów opartych głównie o modelowanie komputerowe i prognozy klimatyczne.

Z danych opracowanych na zlecenie brytyjskiej fundacji zajmującej się badaniami nad globalnym ociepleniem (The Global Warming Policy Foundation) płynie kilka interesujących wniosków:

• Podczas gdy 2016 r. był jednym z najcieplejszych lat w historii, to globalne temperatury spadły pod koniec zeszłego roku do poziomu sprzed silnego zjawiska "El Niño" 2015/16. Fakt ten sugeruje, że większość globalnego szczytu temperatur 2015-16 spowodował jeden z najsilniejszych "El Nino" w historii. Poniżej fragment raportu GWPF pokazujący średnie globalne temperatury powietrza w okresie 1850-2016.• Od 2003 r. średnia globalna temperatura oparta na pomiarach stacji powierzchniowych konsekwentnie różni się na plus od prognozy satelitarnej i wynosi obecnie o około 0,1° C.

• Duża część ciepła oddawanego w okresie 2015-16 przez "El Niño" wydaje się być przenoszona do regionów polarnych, zwłaszcza do Arktyki, powodując poważne zjawiska pogodowe i nieprzyjemnie wysokie temperatury powietrza.

• Dane ze wskaźników umieszczonych na oceanach na całym świecie sugerują, że średni globalny poziom morza rósł 1-1,5 mm / rok, przy czym rekord satelitarny sugeruje wzrost o ponad 3 mm / rok. Ta zauważalna różnica między dwoma zestawami danych nadal nie ma szeroko akceptowanego wyjaśnienia.

• Od 1979 r. arktyczne i antarktyczne pola lodowcowe rozwijały się w przeciwnych kierunkach, odpowiednio malejących i rosnących. W Arktyce ważny jest cykl 5-letni, podczas gdy dla Antarktyki ważny jest cykl o długości około 4,5 roku. Oba warianty osiągnęły minima równocześnie w 2016 r., Co wyjaśnia niedawne minimum w globalnym zasięgu morza.

Podsumowując przeprowadzone badania prof. Ole Humlum powiedział: "Nie ma wątpliwości, że żyjemy w ciepłym okresie. Wciąż jednak istnieje niewielka wątpliwość, że obecna zmiana klimatu nie jest nieprawidłowa i nie leży poza zakresem naturalnych zmian, jakie można by oczekiwać".

Komentarz STOPwiatrakom.eu: Pomiary temperatury na Ziemi prowadzi się dopiero od połowy XIX w. Dopiero od końca lat 80-tych XX w. dostępne są dane satelitarne. Wiemy coraz więcej o sposobie funkcjonowania zjawisk pogodowych. Jednak nie znaczy to, że wiemy wszystko i na pewno; że umiemy wytłumaczyć każde zjawisko. Podstawową cechą zjawisk pogodowych jest nieustająca zmienność i cykliczność. Możliwe jest duże spektrum zjawisk pomiędzy skrajnie odległymi parametrami. Dla przykładu, w Polsce każda temperatura między -35 ºC a +35 ºC w ciągu roku może i powinna być uznawana za normalną. Jak to wygląda w poszczególnych latach, to już nie od nas zależy i nie należy z tego powodu rozdzierać szat, ani tym bardziej budować wiatraków.
STOPwiatrakom.eu
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ABC 06.04.2017r. 12:31
Zgadzam się. Stop z budową wiatraków.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE