ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Veolia zakończyła inwestycje w indywidualne węzły cieplne w Warszawie
04.04.2017r. 13:09

Veolia Energia Warszawa ukończyła realizację projektu likwidacji nieco ponad stu węzłów grupowych i budowy w ich miejsce kilkuset indywidualnych węzłów cieplnych oraz ok. 41 km sieci ciepłowniczej. Koszt realizacji całej inwestycji wyniósł ponad 110 mln zł.

Projekt wymiany wymiennikowych węzłów grupowych na indywidualne węzły cieplne wraz z modernizacją komunalnej sieci ciepłownicze w Warszawie był realizowany przez 5 lat tj. od 2012 roku i była jednym z największych projektów realizowanych w Grupie Veolia w ostatnich latach. Projekt objął swoim zasięgiem kilka dzielnic Warszawy - Mokotów, Wolę, Pragę Południe, Żoliborz, Bielany, Śródmieście i Ochotę. W jego ramach zlikwidowano 111 węzłów grupowych, a w ich miejsce powstało 811 indywidualnych węzłów cieplnych oraz 41 km sieci ciepłowniczej.

Wyposażenie budynków w indywidualne węzły cieplne dla ich mieszkańców oznacza między innymi możliwość prowadzenia własnej niezależnej gospodarki ciepłem, a więc samodzielne podejmowanie decyzji o tym w jakim terminie i przy jakiej temperaturze zostanie włączone i wyłączone ogrzewanie w budynku, a także realizację ekonomicznie uzasadnionych działań termomodernizacyjnych.

"Projekt został zrealizowany z myślą o mieszkańcach Warszawy, jak i samym mieście. Zarządcy i administratorzy budynków, które posiadają węzły indywidualne, mają możliwość zarządzania zapotrzebowaniem na ciepło i zużyciem ciepła. To również projekt, który znacząco podnosi komfort życia mieszkańców przez dostęp do centralnego ogrzewania i ciepłej wody jednocześnie. Do tych dwóch aspektów - ekonomicznego i społecznego, należy dodać również wymiar środowiskowy projektu. Inwestycja przekłada się na zmniejszenie strat ciepła oraz efektywne gospodarowanie energią" - mówi Jacky Lacombe, dyrektor generalny i prezes zarządu Veolii Energii Warszawa.
Dzięki wybudowaniu węzłów indywidualnych mieszkańcy uzyskują możliwość korzystania z ciepłej wody z sieci ciepłowniczej, co umożliwia likwidację piecyków gazowych i podnosi standard oraz bezpieczeństwo budynku.

W skali całego miasta realizacja projektu oznacza według szacunków Veolii, zmniejszenie emisji pyłów, gazów cieplarnianych i substancji niebezpiecznych, a w konsekwencji poprawę stanu zdrowia oraz warunków życia mieszkańców stolicy. Projekt zakłada również ograniczenie strat ciepła "na przesyle". Pozwoli to na zaoszczędzenie rocznie 148.771 GJ ciepła co jest równoważne ogrzaniu ok. 10 tys. energooszczędnych mieszkań o powierzchni 50 m kw.

Poza działaniami czysto technicznymi w ramach projektu prowadzone były także działania edukacyjne służące podnoszeniu świadomości mieszkańców i administratorów w zakresie racjonalnego gospodarowania energią w budynku. Działania te polegały na organizacji szkoleń dla mieszkańców i administratorów budynków w zakresie efektywności energetycznej oraz zagadnień związanych z termomodernizacją w aspekcie technicznym i finansowym. Odbyło się 61 spotkań, w których uczestniczyło ok. 750 osób.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE