ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Finaliści konkursu "Energia Młodych"
04.04.2017r. 16:24

To nie był łatwy wybór - z prac, które wpłynęły na konkurs "Energia Młodych", eksperci musieli wybrać pięć najlepszych opracowań. Temat organizowanej już po raz szósty przez Grupę Energa edycji to: "E-mobilność w mojej gminie. Wizja roku 2030". W tym roku w finale, który odbędzie się 21 kwietnia w Gdańsku, zmierzą się zespoły z Inowrocławia, Malborka, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania i Włocławka.

W tym roku w finale swoje projekty zaprezentują:
- zespół pod opieką pani Justyny Dybicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego w Inowrocławiu
- zespół pod opieką pana Dariusza Słomińskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Malborku
- zespół pod opieką pana Andrzeja Majera z Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
- zespół pod opieką pani Anny Borowieckiej z Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 1 w Poznaniu
- zespół pod opieką pana Wojciecha Kaczmarka z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

- Prace nadesłane na tegoroczną edycję konkursu prezentowały bardzo zbliżony poziom merytoryczny, więc wyłonienie zwycięskich prac było dla zespołu oceniającego niełatwym zadaniem. Najważniejszym kryterium było przybliżenie lokalnych uwarunkowań miasta lub gminy pod kątem najbardziej efektywnego wykorzystania potencjału elektromobilności. Finałowa piątka przyjęła najciekawszą metodykę pracy, podejmując próbę rozwiązania postawionego im zagadnienia w ramach konsultacji z władzami samorządowymi oraz zakładami komunikacji publicznej, czy też szacując możliwości zastosowania innowacyjnych rozwiązań w praktyce - mówi przewodniczący jury konkursu dr inż. Marcin Lemański, Dyrektor Pionu Inwestycji Rozwojowych w Energa Wytwarzanie SA.

Finałowe wystąpienia - ich poziom merytoryczny, oryginalność prezentacji i poprawność językową - oceniać będzie jury, w którym zasiądą przedstawiciele Grupy Energa, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie będą też odpowiadać na pytania dotyczące treści prac - zadawane przez członków jury oraz finałowych konkurentów.

Nagrody, o które powalczą finaliści to:
- za zajęcie 1. miejsca - laptopy dla każdego członka zespołu i opiekuna oraz nagroda pieniężna w wysokości 12 000 zł na zakup pomocy naukowych dla uczniów szkoły reprezentowanej przez zwycięski zespół
- za zajęcie 2. miejsca - odpowiednio tablety oraz nagroda pieniężna w wysokości 8 000 zł
- za zajęcie 3. miejsca - odpowiednio smartfony oraz nagroda pieniężna w wysokości 5 000 zł.

Jury przyzna też Nagrodę Specjalną im. Profesor Małgorzaty Milewskiej-Stawiany za najwyższą dbałość o poprawność językową pracy i prezentacji. Będą to czytniki e-booków.

W tym roku wyróżnionych zostało też pięć zespołów, których prace pod względem poziomu merytorycznego znalazły się tuż za grupą finałową.

- Członków wyróżnionych grup zapraszamy do udziału w finałowej rozgrywce w charakterze publiczności, a także - razem z finalistami - na wycieczkę edukacyjną do elektrowni wodnej w Straszynie oraz na farmę wiatrową Bystra. Dzięki temu będą mogli z bliska przyjrzeć się najnowocześniejszym technologiom wykorzystywanym w energetyce i zdobyć dodatkową wiedzę, której nie znajdą w podręcznikach - mówi Jarosław Wittstock, Dyrektor Departamentu Marketingu Energa SA.

Zaproszenia do udziału w wycieczce oraz do kibicowania podczas finału otrzymają:
- zespół pod opieką pana Witolda Kreisera z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu
- zespół pod opieką pana Andrzeja Kołodko z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku
- zespół pod opieką pani Anety Gronet z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Knurowie
- zespół pod opieką pana Tomasza Parola z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie
- zespół pod opieką pana Jarosława Dąbrowskiego z Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Konkurs "Energia Młodych" jest jedną z inicjatyw realizowanych przez Grupę Energa w ramach programu ENERGA Edukacja, którego głównym celem jest popularyzacja wiedzy na temat energii elektrycznej oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Więcej informacji o konkursie na stronie: energiamlodych.pl

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Energii, Wojewoda Pomorski oraz Prezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Partnerami merytorycznymi konkursu są: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Politechnika Opolska.

Partnerami konkursu są: Plagiat.pl - dostawca Systemu Antyplagiat oraz Olivia Business Centre.

Patronat medialny nad konkursem objęły: Kwartalnik Naukowy Energetyków Acta Energetica, Młody Technik, Radio Gdańsk, TVP3 Gdańsk, cire.pl, wnp.pl, Gazeta Polska Codziennie.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych energii wytworzonej ogółem. Energia zielona powstaje w 46 elektrowniach wodnych, czterech farmach wiatrowych, w instalacjach spalających biomasę oraz w dwóch elektrowniach fotowoltaicznych. Podstawowa działalność Grupy obejmuje wytwarzanie, dystrybucję oraz obrót energią elektryczną. Energa dostarcza i sprzedaje prąd ponad 2,9 mln klientom, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom. Jest jednym z trzech największych sprzedawców energii elektrycznej w Polsce pod względem ilości energii sprzedawanej do odbiorców końcowych, z około 15-proc. udziałem w rynku.

Energa od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne. Czyni to w ramach programu Energa dla Ciebie, który obejmuje działania kształtujące postawy proekologiczne wśród dzieci i młodzieży, a także wspierające rozwój fizyczny i popularyzujące działalność kulturalną istotną dla społeczności lokalnych. Elementem programu Energa dla Ciebie jest projekt Energa Edukacja.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE