ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa z nagrodą Producent Roku 2016
06.04.2017r. 15:10

Po raz kolejny Energa wraca z nagrodą z Wielkiej Gali "Liderzy Świata Energii i Produkcji", która odbyła się w ramach XXV Konferencji Energetycznej EuroPOWER. W tym roku wyróżnienie w konkursie Liderzy Świata Energii przyznano Grupie z Gdańska w kategorii Producent Roku. Podczas uroczystej gali w Warszawie, pamiątkową statuetkę odebrał Jacek Kościelniak, wiceprezes ds. finansowych Energa SA.

Głównym celem organizowanego od lat konkursu jest popularyzacja osób z bogatą wiedzą i doświadczeniem, które przyczyniają się do rozwoju rynku energetycznego w Polsce, najciekawszych produktów oraz dobrych praktyk w biznesie, a także promocja ochrony środowiska i polskiej myśli technicznej w zakresie energetyki.

Kategoria Producent Roku skierowana jest do producentów energii z różnych źródeł, zarówno konwencjonalnych, jak i niekonwencjonalnych. Doceniane są w niej m.in. kluczowe inwestycje, udane restrukturyzacje czy znaczące innowacje w spółkach, które produkują energie. Do nagrody w tej kategorii za 2016 r. nominowane były trzy firmy: TAMEH Polska, EDF Polska i Grupa ENERGA, która zwyciężyła rywalizację. To kolejne wyróżnienie dla gdańskiej Grupy w tym konkursie - na liście zdobytych nagród znajdują się już: Handlowiec Roku 2015, Człowiek Roku 2014, Dystrybutor Roku 2013 i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu 2010.

- To wyróżnienie potwierdza, że jesteśmy liderem na rynku energetycznym w kluczowych segmentach. Docenienie naszych inicjatyw jest zobowiązujące i mobilizuje do dalszych działań - mówi Jacek Kościelniak, wiceprezes ds. finansowych Energa SA, który odebrał w imieniu spółki statuetkę Producenta Roku 2016.

W konkursie Liderzy Świata Energii rozdano także nagrody w pięciu innych kategoriach: Handlowiec Roku, Producent Roku, Dostawca Rozwiązań dla Sektora, Innowacja Roku, Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) oraz Człowiek Roku. W tej ostatniej nagrodę odebrał osobiści Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski. Doceniony został m.in. za budowę silnego resortu, będącego gwarancją bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, oraz sprawną i konsekwentną reformę górnictwa kamiennego.W Wielkiej Gali udział biorą kluczowi reprezentanci branży energetycznej i produkcyjnej, nauki oraz regulatora rynku, jak i przedstawiciele administracji rządowej. W tym roku czas pomiędzy poszczególnymi kategoriami konkursowymi umilała gościom Małgorzata Ostrowska, a gospodarzem wieczoru był po raz kolejny Marcin Prokop.

Konferencja Energetyczna EuroPOWER jest jednym z najważniejszych wydarzeń sektora energii w Polsce. Od początków powstania była odpowiedzią na potrzeby i wyzwania stawiane wobec rynku polskiej energetyki. Na jubileuszowej - 25. edycji konferencji, poruszane są kwestie najistotniejszych zmian zachodzących w tej chwili w branży, dzięki czemu łatwiej będzie sprostać wyzwaniom, jakie pojawiają się przed polskim sektorem energetycznym.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd 2,9 mln klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE