ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA. Organizacje ekologiczne planują protesty na 29 kwietnia
06.04.2017r. 23:17

Organizacje ekologiczne w USA planują na 29 kwietnia protesty pod nazwą "Marsze Klimatyczne". Marsze odbędą się w wielu miastach, w tym w Waszyngtonie. Protesty wymierzone będą przeciwko wprowadzonym przez Trumpa regulacjom dotyczącym ochrony środowiska.

W ciągu pierwszych 100 dni prezydentury Donald Trump wprowadził szereg zmian, którym przeciwstawiają się ekolodzy.

Cofnął przepisy wprowadzone przez prezydenta Obamę dotyczące standardów zużycia paliwa, zapowiedział znaczne obcięcie finansowania federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) i podpisał dekret o "niezależności energetycznej" wspierający sektor węglowy i wycofujący regulacje dotyczące Planu Czystej Energi Obamy.

Marsze mają być odpowiedzią ekologów na wprowadzane przez prezydenta USA Donalda Trumpa zmiany.

Rhea Suh, prezes Rady Obrony Zasobów Naturalnych (NRDC), powiedziała, że data marszy nie jest przypadkowa gdyż w zeszłym tygodniu Trump podpisał szereg katastrofalnych dekretów, które między innymi cofają Plan Czystej Energi poprzedniego prezydenta i stanowią atak na środowisko i zdrowie ludzkie.
Dodała także, że prezydent planuje obciąć budżet EPA o 31 proc. i dał "zielone światło" projektom rurociągów Keystone XL oraz Dakota, które były wstrzymywane przez Obamę jako zagrażające środowisku i niepotrzebne.

Przed wstąpieniem do NRDC w 2015 roku, Suh pełniła funkcję asystenta sekretarza ds. polityki, zarządzania i budżetu w resorcie spraw wewnętrznych. Została nominowana na stanowisko przez prezydenta Baracka Obamę w 2009 i pełniła tą funkcję do 2014 roku. Przemawiała także na marcowym "Marszu Kobiet" w Waszyngtonie.

W tym tygodniu organizacja NRDC uruchomiła portal internetowy mający pomóc aktywistom ekologicznym z całego kraju w organizacji lokalnych demonstracji na terenie USA.

22 kwietnia obchodzony jest natomiast "Dzień Ziemi". Z reguły tego dnia odbywały się manifestacje mające zwrócić uwagę na problemy związane z ekologią. Tego dnia odbędzie się "Marsz nauki", który ma podkreślić potrzebę badania efektów globalnego ocieplenia na naszą planetę. Suh i jej organizacja skupiły się na organizacji i promocji "Marszu Klimatycznego" pomijając coroczną manifestację organizowaną w "Dzień Ziemi".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE