ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Autoreklozer ze ZPUE na Hannover Messe 2017
11.04.2017r. 06:48

Poprawa, jakości energii elektrycznej, a przy tym zmniejszenie jej zużycia są głównymi zaletami inteligentnych sieci energetycznych. Ich integralną częścią są urządzenia typu autoreklozer (THO-RC27), produkowane przez ZPUE - jedyną polską firmę, mogącą pochwalić się tego typu rozwiązaniem. Żaden inny aparat zamontowany w napowietrznej sieci średniego napięcia nie daje możliwości samoczynnego reagowania na zakłócenia oraz wyłączania fragmentu linii bez konieczności wyłączenia całego ciągu liniowego.

ZPUE jako producent nowoczesnych rozwiązań dla elektroenergetyki na tegorocznych Hannover Messe wśród prezentowanych, innowacyjnych urządzeń ze swojej oferty pokaże, po raz pierwszy w tej części Europy, automatyczny wyłącznik typu reklozer (THO-RC-27), który jest jednym z niewielu takich rozwiązań produkowanych na świecie.

Autoreklozer THO-RC27 produkcji ZPUE jest odpowiedzią na problemy energetyki, która zmaga się dzisiaj między innymi ze starzejącą się, zdekapitalizowaną infrastrukturą. Założeniem projektu było opracowanie rozwiązania, które umożliwi zakładom energetycznym modernizację i efektywniejsze, dynamiczne zarządzanie sieciami energetycznymi. Reklozer pozwala na szybką detekcję miejsc uszkodzenia linii i automatyczne przełączenia, przez co czas awarii (przerw w dostawach prądu) skraca się do minimum. Urządzenia spełnia ponadto zadanie rejestratora zakłóceń i doskonale zabezpiecza całą sieć energetyczną lub jej wybrany fragment. W przypadku, gdy zwarcie wystąpi za reklozerem nie ma konieczności wyłączania całego ciągu liniowego, przez co odbiorcy między GPZ-tem, a reklozerem nie są pozbawiani napięcia. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na poprawę współczynników SAIDI< SAIFI oraz MAIFI.Zabudowana automatyka zabezpieczeniowa pozwala na natychmiastowe samoczynne wyłączenie uszkodzonego odcinka sieci, a wykorzystana do transmisji sieć GSM/GPRS; TETRA, umożliwia przekazanie sygnałów sterowania i sygnalizacji, pomiar prądów, napięć, częstotliwości, mocy i energii, odczyt rejestratora zdarzeń oraz zdalną zmianę nastaw, a co najważniejsze wszystkie te czynności odbywają się w czasie rzeczywistym. Brak połączenia mechanicznego zespołu sterującego z autoreklozerem poprawia jego niezawodność działania. Potwierdzają to zakłady energetyczne, które na podstawie wieloletniego doświadczenia uważają, że tego typu rozwiązanie zapewnia bezawaryjne działanie w każdych warunkach atmosferycznych.

Innowacyjne urządzenie zostało opatentowane w Polsce. Spełnia najnowocześniejsze europejskie i światowe standardy (IEC, IEEE) zarówno w zakresie energetyki, jak i ochrony środowiska oraz wymogi stawiane przez inteligentne systemy typu Smart Grid. Zastosowanie materiałów izolacyjnych oraz komór próżniowych do gaszenia łuku elektrycznego sprawia, że autoreklozer jest wolny od gazu SF6.Pierwszy autoreclozer został zamontowany 26 sierpnia 2015 w miejscowości Granice (pow. Sochaczewski) w ramach wygranego przez ZPUE S.A. przetargu na automatyzację sieci SN na terenie PGE "Łódź Teren". Inwestycja objęła montaż 30 urządzeń. Do dziś zabudowano kilkaset urządzeń, które usprawniły pracę sieci na terenie polskich zakładów energetycznych i nie tylko - reklozery THO-RC27 zostały dostarczone także do Brazylii, gdzie w tej chwili przechodzą proces dopuszczenia do stosowania w tamtejszych sieciach elektroenergetycznych.
ZPUE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE