ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Korekta spadkowa cen ropy naftowej
18.04.2017r. 10:23

Dorota Sierakowska
Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rosły przez ostatnie niemal trzy tygodnie. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych, która jeszcze pod koniec marca oscylowała poniżej poziomu 48 USD za baryłkę, obecnie porusza się w okolicach 52,40-52,70 USD za baryłkę.

Po kilkutygodniowych wzrostach korekta spadkowa notowań ropy naftowej byłaby naturalną konsekwencją. Niemniej, na początku bieżącego tygodnia stronie podażowej sprzyjają także informacje fundamentalne. Wczoraj amerykański Departament Energii podał, że w maju prognozuje wzrost produkcji ropy naftowej ze skał łupkowych w USA o 123 tysięcy baryłek dziennie do poziomu 5,19 mln baryłek dziennie. Jeśli te prognozy zrealizowałyby się, byłby to największy miesięczny wzrost od lutego 2015 r., czyli od ponad dwóch lat, a dodatkowo produkcja ropy z łupków w USA sięgnęłaby najwyższego poziomu od listopada 2015 r.

Wiele amerykańskich firm wydobywczych zwiększyło swoją aktywność po przekroczeniu przez notowania ropy naftowej poziomu 50 USD za baryłkę. Im wyższa cena, tym większa motywacja tych spółek do zwiększania produkcji - i ta perspektywa sprawia, że potencjał wzrostowy cen ropy naftowej jest ograniczony. Tymczasem kontynuacja korekty spadkowej jest prawdopodobnym scenariuszem na kolejne dni.

(600x400)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE